AVTER'in gözü yurtdışında

Giriş Tarihi: 26.10.2015
AVTER'in gözü yurtdışında

Türkiye'de yaptığı projelerle otogar işletmeciliğinde marka haline gelen Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. (AVTER), Batum'da da önemli projelere imza atıyor

Türkiye' de Büyük İstanbul Otogarı ile birlikte Samsun, Kayseri, Çanakkale, Kırıkkale ve Havza otogarlarının işletmesini gerçekleştiren Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş, Batum'da da çok önemli yatırımları hayata geçiriyor. Batum Otogarı'nın yapıp işletmeye açan Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş'nin Gürcistan'da kurduğu "Avrasya Georgia" adlı şirket 5 yıldızlı otel, rezidans ve alışveriş merkezinin inşaatına da devam ediyor. Diğer taraftan her iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel bağların daha da gelişmesi adına bir okul yapımını da üstlenen şirket Gürcistan'ın yükselen yıldızı olma yolunda da hızla ilerliyor. Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş (AVTER) Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Öztürk Ünal AVTER'in yurt içi ve son dönemde öne çıkan yurt dışı yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Ünal "AVTER'in ana faaliyet alanı terminal işletmeciliği ama bunun dışında iştiraklerimiz kanalıyla yürütülen faaliyetler de var. Bostan Tarım A.Ş ile topraksız tarım yapıyoruz, Miranda Otel İşletmeciliği A.Ş ile de turizm alanında önemli bir yere sahibiz" diye konuştu.

'Yatırımlar Batum ile sınırlı değil'


Yurtdışı yatırımlarının Batum ile sınırlı olmadığını belirten Ünal şöyle konuştu: "2 etaplı bir proje ile yola çıkmıştık. Projenin ilk etabı otogar, yöresel ürünler pazarı ve akaryakıt istasyonuydu. Şu an otobüs terminali ve yöresel ürünler pazarının tüm açık ve kapalı alanlarının inşaatı tamamlandı. Batum Otogarı'ndan otobüsler kalkıyor ve yolcu taşınıyor. Otogardaki 18 yazıhanenin 10 tanesinin işletmecileriyle sözleşme yapıldı, işletmeciler otobüslerini otogardan kaldırıyor. Ayrıca Mart 2015 itibariyle şehir içinde 10 hatta toplam 100 minibüs kalkış yeri olarak otogarımızı kullanmaktadır."

5 yıldızlı otel de var

Batum'da otogarın devamı olarak yürüttükleri projeleri de olduğunu belirten Ünal "Bu proje çerçevesinde havaalanı ile merkez sahil arasında bulunan arazide 5 yıldızlı bir otel, bin 500 kişilik konferans salonu ve rezidans inşa edilecek. Bu projemiz Batum METROCITY adını taşıyor. Proje, 38 bin 525 m2 arazi üzerinde inşa edilecek. İçerisinde iki hotel, AVM ve residence ve sağlık merkezleri yer alacak. Kendi sahili, plajı ve marinası olacak şekilde tasarlanan projenin toplam 120 milyon dolara mal olacak. Bugüne kadar Batum'da toplam 14 milyon dolarlık bir yatırım yaptık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVTER'in gözü yurtdışında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN