Hızlı Tren 2020'de tamam

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Hızlı Tren 2020'de tamam

Hızlı Tren projesinin Samsun'u uçuracağını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaarslan "Başbakanımızın müjdesi bizleri çok sevindirdi. Projenin bu yıl ihalesi yapılacak. 2020'de hızlı tren tamamlanacak" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Samsun'un yıllardır beklediği müjdeyi verdi. Seçim kampanyası çerçevesinde ilk mitingini kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olan Samsun'da veren Başbakan Davutoğlu, -Samsun Hızlı Tren hattı projesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Samsun'da gözler şimdi Yüksek Hızlı Tren'e çevrildi. Böyle bir projenin hayata geçirilmesinin Samsun'u adeta her yönüyle uçuracağını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili adayı Çiğdem Karaarslan, "Sayın Başbakanımızın müjdesi bizleri çok sevindirdi. Ancak, önemli olan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi. Bu yıl proje ihalesi yapılacak. 2020 yılında hızlı tren tamamlanacak. Tabii ki Samsun'un milletvekili olarak bu projenin yakın takipçisi olacağız. Çünkü, Samsunumuz için hayati bir önem taşıyor. Sadece ben değil tüm vatandaşlarımız bu projenin hayata geçmesini bekliyor" dedi.

MESAFELER KISALACAK


Hızlı tren projenin Ankara- Samsun arasını 600 kilometre kısaltacağını belirten Karaarslan şöyle konuştu: "Delice-Havza arası yaklaşık 150-200 kilometre arasında. Eğer proje Delice'den başlar ise bu demek oluyor ki, Ankara-Samsun arası yaklaşık 2 saate inecek. Burada en önemli olan şey Karadeniz ile Akdeniz'in birbirine bağlanacak olmasıdır. Müthiş bir demiryolu ağı kurulacak. Tabii ki, bu projeyi çok yakından takip edeceğiz. Çünkü, bizim için hayati bir önem taşımaktadır. Samsun bu proje sayesinde çok önemli atılımlar yapacaktır. Özellikle Samsun ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak. Sadece Samsun değil, Türkiyemiz için de önemli projedir." Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu ve Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise yaptıkları ortak açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 62. hükümet programında Samsun-Amasya-Çorum- Kırıkkale-Ankara hızlı demiryolu hattının yapımına başlayacaklarını açıklamasından heyecan duyduklarını söyledi.

MÜJDEYİ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VERMİŞTİ

TBMM'de 62. Hükümet programını okuyan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Samsun- Amasya-Çorum- Kırıkkale- Ankara hızlı demiryolu hattının yapımına başlayacaklarını açıkladı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal, yaptıkları açıklamada, bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine önemli katkılar sağlayacak yatırımın programa alınması nedeniyle Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti. Murzioğlu, "İlimizin demiryolu talebi Odamızın önemli gündem maddelerinden biridir. Demiryolu talebimiz bugün hükümet programına alınmışsa, bunun arkasında gerek Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, gerek iktidar partisi milletvekillerimiz, gerekse muhalefet partisinin milletvekilleri ve parti mensuplarının konuya vermiş oldukları destek bulunmaktadır. Samsun iş dünyası adına başta Sayın Başbakanımız olmak üzere demiryolu talebimizin hükümet programına girmesine vesile olan bütün siyasi partilerimizin temsilcilerine, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"1 KASIM TÜRKİYE'NİN KADERİ"

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaarslan, "Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçimin sonucu Türkiye'nin geleceğini belirleyecek" diye konuştu. Karaaslan, İlkadım ilçesine bağlı Necipbey Caddesi ve Subaşı Meydanı'nda esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Büyük kongre sonrasında kendisine verilen AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin Samsun'a katkı sağlayacağını belirten Karaaslan, "Şehrimiz uzun zamandır bakanlıkla temsil ediliyor ve Samsun bu temsiliyetin katkılarını gördü. Genel başkan yardımcılığı koltuğunun Samsun'a verilmiş olması şehrimize önümüzdeki süreçte çok katkı sağlayacak. Çünkü yeni fikirler ve projeler üreteceğiz ve uygulamalarını Samsun'da yapacağız" dedi. Karaaslan, "Seçim Koordinasyon Merkezi'mizin açılışındaki coşkuyu gördük. Bu coşku ülkede AK Parti'den başka bir umut olmadığının bir gösterge. Yapılan anketler AK Parti'nin yükselişte olduğunu gösteriyor. Fakat yükümüz ağır, sorumluluğumuz çok. Sokağa çıktığımızda özellikle esnafta bir rahatsızlık var. Kenetlenip ortak söylemle hareket etmeliyiz. Önümüzde çok önemli bir seçim var ve sonucu Türkiye'nin geleceğini belirleyecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hızlı Tren 2020'de tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN