Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bostanbaşı kanalı

Yeşilyurt'u bölgede bir cazibe merkezi haline dönüştürmek için çalışmalar devam ediyor. 4,3 kilometre uzunluğundaki Bostanbaşı kanalı ve çevresi Malatya'nın yeni çekim merkezi olacak

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Bostanbaşı kanalı
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt ilçesini bölgede bir cazibe merkezi haline dönüştürmek, bütün altyapı hizmetlerini sağlıklı bir şekle kavuşturmak için bölgedeki yerel yönetim standartlarının üzerinde bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Polat "Merkez ilçe olarak, il merkezinde sıkışıp kalan şehrimize yeni cazibe merkezleri kazandırmak istiyoruz. Bu projelerimizden birisi Bostanbaşı Kanalı'dır. Bizim temel amacımız öncelikli olarak alt yapısı ve üst yapısı ile huzurlu ve sağlıklı bir kenti geleceğe taşımaktır" dedi.

İLK ETAP TAMAMLANDI
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Mayıs 2015'te yapım işine başladığımız Bostanbaşı Kanal Projesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, ilk etap tamamlandı. Merkezdeki nüfus yoğunluğunu rahatlatacak ve bölgeye nefes aldıracak projelere büyük önem veriyoruz. Malatya'ya önemli katkılar sağlayacak yeni yaşam alanları oluşturacak projeler önceliğimiz. Bunlardan bir tanesi de Mayıs ayı itibariyle yapım işine başladığımız 'Bostanbaşı Kanal Projesi'dir. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. 4,3 kilometre uzunluğundaki proje üç etapta tamamlanacak.Kanal projesinde ilk etap çalışmamız tamamlandı. Şu anda projenin diğer çalışmaları devam ediyor" dedi. Başkan Polat, "Malatya Büyükşehir Belediyemiz kanal projesinin çevresindeki yol-kaldırım yapım işlerini gerçekleştirecek, bizim ekiplerimiz de projenin diğer detaylarını tamamladıktan sonra asıl güzellik o zaman ortaya çıkacak. Kanal Projesi ve yolların bütünleşmesinden sonra bu caddemiz ayrı bir güzelliğe kavuşacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bostanbaşı kanalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN