Film festivalinde ünlüler geçidi

Kayısı başkenti, Uluslararası Film Festivali'nde ünlü isimleri ağırladı. Festivali değerlendiren Vali Kamçı, "Festivalimiz gelecek yıl kasımda Malatyalı sinemaseverle buluşacak. Bu kez festivallerin vazgeçilmezi kortej de oluşturacağız" diye konuştu

Film festivalinde ünlüler geçidi
Valiliği'nin koordinasyonunda Malatya Kayısı Vakfı tarafından, Malatya Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen 6. Malatya Film Festivali 12 Kasım'da sona erdi. Terör olayları nedeniyle önceki yıllarda konuklarını kırmızı halı ile karşılayan Malatya Film Festivali'nde bu yıl açılış ve kapanış törenlerinde "yaşanan acılara saygı ve minnet çerçevesinde" kırmızı halı yerine siyah halı kullandı.

SÖYLEŞİLER YAPILDI

Festivalin Ulusal Film Yarışması'nda yer alan 14 filmin yönetmen, yapımcı veya oyuncularının katılımıyla film sonrası söyleşiler gerçekleştirildi. Abluka, Çekmeceler, Eksik, Kar Korsanları, Kasap Havası, Memleket, Misafir, Nefesim Kesilene Kadar, On Adım, Saklı, Sarmaşık, Yarım ve Yeni Dünya filmlerinin ekipleri filmleri öncesinde seyircilerle buluşup, film sonrasında sinemaseverlerin sorunlarını yanıtladı. Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 6. Uluslararası Malatya Film Festivali'ni SABAH'a değerlendirdi. Malatya halkının festivale bu yıl büyük ilgi gösterdiğini belirten Vali Kamçı "Bu yıl sinema salonlarımız doldu. Malatya halkı festivale büyük ilgi gösterdi. Biz henüz yeni emekleyen bir film festivali olarak Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu'ndan ve Kültür Bakanlığı'ndan en büyük desteği biz alıyoruz. Zamanla daha iyi festivaller de yapacağız" dedi. Uluslararası Malatya Film Festivali'nin devam ettirilmesi yönünde kentte güçlü bir iradenin ortaya çıktığını ifade eden Vali Kamçı, "Malatya Uluslararası Film Festivali, gelecek yıl yine Kasım ayında Malatyalı sinemaseverle buluşacak" görüşünü dile getirdi.

HEDEF DAHA İYİ BİR FESTİVAL

Festivalin bu yıl zirve yaptığını ve halktan büyük ilgi gördüğünü ifade eden Kamçı, "Diğer yıllarda yapılmayan sinema-vatandaş buluşmasını bu yıl gerçekleştirdik. Festival süresince sinema salonları en üst seviyede doldu. Özellikle bu yıl sponsorların desteği ve sinema biletlerinin de ücretsiz verilmesi ile filmlere ilgi yüksek oldu. Gelecek yıl daha iyi bir festival için çalışacağız. Festivalimiz daha geniş kitlelelere ulaşacak" diye konuştu.

KORTEJ OLUŞTURULACAK

Film festivallerinin vazgeçilmezi olan korteji bu yıl gerçekleştirmediklerini belirten Vali Kamçı, önümüzdeki yıl özellikle nostaljik araçlarla şehir kortejinin yapılmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Bu yıl ayrıca genç sinema yüzlerini de festivale çağırarak katılımın artmasını sağladıklarını belirten Kamçı, basının da desteği ile festivalin her sene daha da büyüyerek devam edeceğini sözlerine ekledi.

HAYRANLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER
Festival kapsamında kente gelen sanatçılar Selda Alkor, Perihan Savaş, Suzan Kardeş ve Serdar Gökhan hayranlarıyla buluştu. Selda Alkor, bir alışveriş merkezinde, festival kapsamında hazırlanan biyografi kitabını sevenleri için imzaladı. Alkor, yaptığı konuşmada, bir film festivalinde ilk defa kitabının yayımlandığını, bunun da kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Sanatçılar Perihan Savaş, Serdar Gökhan ve Suzan Kardeş de "Minder Sohbeti" etkinliği dolayısıyla hayranlarıyla buluştu. Sanatçı Serdar Gökhan da 51 yıllık sanat hayatı boyunca ilk kez onur ödülü aldığına dikkati çekti. Kendisini onur ödülüne layık görenlere teşekkür eden Gökhan, "Bunlar sizler sayesinde oldu. Sizler olmazsanız biz zaten var olmayız" şeklindeki görüşünü paylaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Film festivalinde ünlüler geçidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN