Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey Yeşilyurt için

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Her şey Yeşilyurt için

Yeşilyurt Belediyesi'nin 2015 yatırımları kapsamında olan ve 24 milyon TL tutarındaki toplam 30 projenin temeli görkemli bir törenle atıldı

Bostanbaşı Caddesi'nde gerçekleşen temel atma törenine Valisi Süleyman Kamçı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Malatya eski milletvekili Cemal Akın, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. 2015 yatırımları kapsamında toplamda 24 milyon TL değerindeki 30 temelin atım töreni, Malatya Halk Oyunları'nın gösterisiyle başladı. Yeşilyurt Belediyesi 2015 yatırım programının içeriğinde Bostanbaşı Kanalı, 6 gençlik merkezi, 5 büyük park yapım işi, 11 muhtar evi, emekliler konağı, 82 mahallede yapılacak park revizyonları, TOKİ market, 5 yeşil konak restorasyon işleri ve aş evi bulunuyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat "Bütün projelerimizin ihalesi gerçekleşmiş durumda inşallah süreç içinde aşama aşama bunların açılışını gerçekleştireceğiz. Çünkü asıl olan temel atmak değil bunların açılışını gerçekleştirmektir. Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurtlu hemşerilerimizin sürekli hizmetinde olacak. Yeşilyurtlular için, mesai nedir yorgunluk nedir bilmeden çalışacağız" ifadelerini kullandı. Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, "Yeşilyurt Belediyemiz kurulalı kısa bir süre olmasına rağmen çok kısa sürede örgütlenmesini sağlayarak 82 mahallemize hizmet vermeye başladı. Yeşilyurt Belediyesi kültür ve eğitim alanında da Kaymakamlığımızla çok iyi iletişim kurarak ortak projeler imza atmaya başladı. Bizler kaç aydır temelden temele eserlerin açılışından açılışına koşturuyoruz. Allah hayırlı etsin" dedi.

30 İLDEN BÜYÜK İLÇE
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "AK Parti yerel yönetimlerin adresi oldu. Başlatmış olduğumuz yerel yönetimler reformuyla birlikte tüm Türkiye'de çok önemli hizmetler yaptık. Yeşilyurt 300 bin nüfuslu 30 ilden büyük bir ilçe konumundadır. Yeşilyurt'un çok değerli Başkanı Hacı Uğur Polat her geçen gün yeni bir hizmete imza atıyor. Bugün tam 24 milyonluk yatırımı tek kalemde temellerini atarak hizmete açacak inşallah. Ben bu projelerin Malatyalılara hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kaydetti. AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, "Yeşilyurt Belediyesi'nin 30 eser adıyla 24 milyon tutarındaki programdayız. Gerçekten bir ilçe belediyesi için çok büyük bir yatırım. Büyük ölçekteki bu yatırımlardan dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum ve bu 30 eserin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. AK Parti Malatya eski Milletvekili Cemal Akın ise, "Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte Malatya gelişime açık bir şehir olmaya başladı. Çünkü daha önceden Malatya'nın çevresini kaplayan belde belediyeleri Malatya'nın gelişimine engel oluyordu. Sağ olsun Hacı Uğur Polat Başkanımız benim hayallerimi inşallah çalışarak gerçekleştirecektir .Ben tüm kalbimle buna inanıyor başarılarının devam etmesini diliyorum" şeklinde konuştu. Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise şunları söyledi: "Yeşilin her tonunu uhdesinde barındıran ve ismini sonuna kadar hak eden Yeşilyurt ilçemizde bir birinden değerli müesseseleri kazandırmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Birlikte çalıştığımız süre içinde halkımıza çok önemler hizmetler sunduğuna şahit olduğum Başkanımız Hacı Uğur Polat'a ve çalışma arkadaşlarına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu hizmetler Malatya'ya hayırlı olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey Yeşilyurt için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN