Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarayın İncileri göz kamaştırdı

Giriş Tarihi: 25.1.2016
Sarayın İncileri göz kamaştırdı

Olgunlaşma Enstitüsü Osmanlı'da sarayda giyilen kıyafetlerden oluşan özel bir koleksiyon hazırladı. 35 parça kıyafetten oluşan koleksiyon bir defile ile görücüye çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Osmanlı döneminde sarayda giyilen kıyafetlerin sergilendiği "Sarayın İncileri" adlı defileyi izledi. Samsun Olgunlaşma Enstitüsü toplantı salonundaki defilede, Olgunlaşma Enstitüsü'nce, Kanuni Sultan Süleyman döneminden başlayarak Osmanlı İmparatorluğu'nda haremde kadınların ve sarayda yeniçerilerin kullandığı kıyafetler tanıtıldı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Türk el sanatlarını yansıtan, 35 parçadan oluşan koleksiyonu ilgiyle takip eden Karaaslan, defilenin ardından, görev alan mankenleri tebrik etti. Defilenin amatör ruhla hazırlandığını ancak profesyonelce sunum yapıldığını belirten Karaaslan, "Osmanlı defilesini hazırlayan öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bu defile çok büyük bir emeğin geldiği son nokta. Defileden çok etkilendim. Zihnimden bundan sonrasıyla ilgili çok şey geçti. Bence bu koleksiyonun Türkiye'de tanınır hale gelmesi lazım. Hatta uluslararası alanda ülkemizi temsil etmesi adına çok önemli bir misyon olabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarayın İncileri göz kamaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN