Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüz ninelere sürpriz doğum günü

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tek yumurta üçüzleri 84 yaşındaki Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı kardeşlere hastanede sürpriz doğum günü partisi düzenledi

Üçüz ninelere sürpriz doğum günü
'nun Perşembe ilçesinde yaşayan tek yumurta üçüzleri Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı kardeşler, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın düzenlediği sürpriz doğum günü partisiyle 84 yaşına bastı. Konuk oldukları bir televizyon programıyla bir anda Türkiye'nin gündemine gelen tek yumurta üçüzleri Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı kardeşlerin tüm ihtiyaçları Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Daha önce eski bir evde oturan üçüzlere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın talimatıyla Perşembe Kaymakamlığı tarafından eski ev yıkılarak, yerine 2 katlı ev yapıldı. Üçüzlerden Hacer Sarı bir hafta önce rahatsızlanarak Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başkan Yılmaz, tedavisi devam eden Hacer Sarı'yı diğer kardeşleriyle hastanede buluşturarak doğum günü sürprizi yaptı. Emriye ve Hayriye Sarı kardeşler belediye görevlileri tarafından evlerinden araçla alınarak Ordu Devlet Hastanesi'ne getirildi. 84 yaşına basan üçüz kardeşler doğum günü pastasını görünce oldukça duygulandı.

"EMİNE ERDOĞAN`I SEVİYORUZ"
Hayriye Sarı, Başkan Yılmaz'a teşekkür ederek, "Allah, hepinizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ı çok seviyoruz. Evimizi yaptı, ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Her zaman bizimle ilgileniyorlar. Emine hanımı da buradan selam gönderiyoruz, onu çok özledik" dedi.

TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Üçüz ninelerin tüm tedavilerinin yapılacağını ve ihtiyaçlarının da karşılanacağını belirten Enver Yılmaz, "Ordu Devlet Hastanesi'nde üçüzlerimizin hastalıklarıyla ilgili kontrol yaptırdık. Büyükşehir Belediyemizin sosyal hizmetler birimi de ailemizin evine gitmek suretiyle hem ikametgahına, hem de sosyal ihtiyaçlarına yönelik bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ın da gönül elçisi olarak kabul ettiği ailelerden bir tanesi. Burada bizim düzenli takip ettiğimiz, hem Cumhurbaşkanımızın bizzat takip ettiği ve bize de sorduğu, tahmin ediyorum ki 1933 doğumlu olup da Türkiye'de yaş grubunda bu özgünlükte başka ailenin olmadığı bilinci içinde bu büyüklerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Onların eksikliklerini gidereceğiz. Ordu olarak bu emanete sahipleneceğiz" diye konuştu. Doğum günü pastası mumlarını mutluluk içinde üfleyen üçüz ninelere Başkan Yılmaz bir hediye paketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüz ninelere sürpriz doğum günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN