Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sempozyum şehrinde uluslararası buluşma

Canik Belediyesi, psikolojik danışma ve rehberlik alanında uluslararası sempozyuma ev sahipliği yapacak. Sempozyuma 150’yi aşkın insanı katılacak

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Sempozyum şehrinde uluslararası buluşma
Canik Belediyesi, Uluslararası Canik Sempozyumları'nın 6'ncısını gerçekleştirecek. Canik Kültür Merkezi'nde 5-7 Mayıs arasında düzenlenecek "PDR Hedefe Doğru İnsan" başlıklı sempozyumda, ve dünyanın birçok üniversitesinden gelecek olan 150'yi aşkın insanı, hayatın hemen hemen her alanında gerekli olan psikolojik danışma ve rehberliği Canik'te masaya yatıracak. Canik Belediyesi öncülüğünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi'nin katkılarıyla düzenlenen sempozyumun Başkanlığını Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Genel Koordinatörlüğünü ise OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı yapıyor. Sempozyumun Yürütme Kurulu'nda ise Canik Belediye Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikolojik Danışman Alican Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, Prof. Dr. Melek Kalkan gibi isimler yer alıyor. Canik Belediyesi olarak şehre ve insanlığa katkıda bulunacak birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi birçok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine hayatımızın her alanında karşımıza çıkan, hemen hemen her çalışma grubunda ihtiyaç duyulan Psikolojik Danışma ve Rehberlik konusunda sempozyum yaparak, akademisyenleri ve PDR çalışanlarını buluşturmak istedik. Bu sempozyumun hem bu meslek çalışanlarına hem de insan yaşamına katkıda bulunacağına inanıyoruz" dedi. Sempozyumun içeriği hakkında bilgi veren Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta da, "İnsana dair hedeflere dair pek çok konuyu masaya yatıracağız" şeklinde konuştu.

BİLDİRİLER KİTAPLAŞTIRILACAK
Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, askeri, aile ve sosyal hizmet vb. birçok alanda çalışanlar ile akademisyenleri PDR meslek elemanlarıyla buluşturmayı ve bilgi-deneyim paylaşımını sağlamayı amaçlayan sempozyumda, bilim insanları insanın gelişimine hizmet eden, insan yaşamı ile birebir ilgili olan birçok alanda bildiriler sunacak. Sempozyum sonunda ise bilim insanları tarafından sunulan bildiriler kitaplaştırılacak.

ŞEHİR VE KADIN SEMPOZYUMU
Canik Belediyesi son olarak "5. Uluslararası Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın Sempozyumu"na ev sahipliği yaptı. Sempozyumda konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye'nin en büyük problemi, hafızasız şehirler oluşturduk. Geçmiş tarihlerini yok sayarak yeniden şehir inşa etmeye kalktık. Bunun adı da kenttir" dedi. Sempozyuma 8 ülkeden bilim adamları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sempozyum şehrinde uluslararası buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN