Hedef örnek ilçe olmak

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, göreve geldiği iki buçuk yıllık süreçte hayata geçirdikleri projeleri, gerçekleştirdikleri çalışmaları ve yeni planlarını SABAH’a anlattı

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Hedef örnek ilçe olmak
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı "Göreve geldiğimizde 55 projeyi hayata geçireceğimize söz vermiştik. "55'te 55 Proje" adını verdiğimiz bu sözümüzü büyük oranda gerçekleştirdik. Atakum Belediyesi olarak 2.5 yıllık süreçte 26 projeyi tamamlayarak halkımızla buluşturduk" dedi. Taşçı, "İlçemize noter kazandırılması ile başlayan eksiklerin giderilmesi sürecinin devamında Atakumlu hemşerilerimizin eksikliğini yıllardır hissettiği ilçe hastanesi için düğmeye bastık. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası için belediyemize ait bir binayı Sağlık Bakanlığı'na tahsis ettik. Bu noktada çok kısa bir süre sonra ilçemiz bu önemli sağlık atağı ile buluşacak. Yine aynı doğrultuda Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projemizde sona gelindi" dedi.

DAHA YEŞİL ATAKUM
Hayatın içinden ve halkın talepleri doğrultusunda projelerin şekil aldığına dikkat çeken Başkan Taşçı, "Paylaşmanın ve yardımlaşmanın öneminden hareketle hayata geçirdiğimiz Hayır Çarşısı, sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için ilçenin dört bir yanında kurduğumuz Mamamatikler, kapsamlı bir şekilde sürdürdüğümüz geri dönüşüm çalışmaları, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim merkezlerimize kazandırdığımız köy konakları bu düşüncenin ürünüdür. Daha yeşil bir Atakum için başlattığımız 'Yeşil Adım' projesi de aynı doğrultuda hayata geçirilmiştir. İlçemize bina yapanlar, daire ve dükkan sayısı kadar fidanı toprakla buluşturmadan bizden gerekli izinleri alamıyor. Bu sayede on binlerce fidan toprakla buluştu, yarınlarımızla buluştu" diye konuştu. İlçede yaşayan engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Taşçı, "Engellilerimiz için kılavuz yolların yapımını hızla sürdürüyoruz. Aynı şekilde engelli hizmet aracımız, engelli vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak için hizmet veriyor. Yaşam Parkımızda gerçekleştirdiğimiz kültürel, sportif ve istihdama dayalı çalışmalarımızla engelli vatandaşlarımıza imkanlar sunuyoruz" dedi.

YOLLAR ASFALTLANDI
Rutin belediyecilik çalışmalarına dair değerlendirmelerde de bulunan Başkan Taşçı, Kilitli Parke Taşı Üretim Tesisleri'nde günde 30 bin adet taş üretimi yapıldığına dikkat çekerek şöyle dedi: "Asfalta göre kullanım, uygulanabilirlik ve görsel açıdan kaliteli olan kilitli parke taşını kendi tesislerimizde üretiyoruz. Günde 30 bin adet kilitli parke taşı ürettiğimiz tesislerimiz sayesinde 385 bin metrekare'nin üzerinde yolumuza parke taş döşedik. 490 bin metrekare sathi kaplama, 158 bin metrekare asfalt, 16 bin metrekare beton yol yapımı ile toplamda 1 milyon metrekare alanda yol yapım ve yenileme çalışması gerçekleştirdik." Taşçı, "İlçemizdeki okulların ve camilerin onarımı ve düzenlenmesi için 2.5 milyon TL yatırım yaptık. Eğitim kurumlarımız ve dini alanlarımızı son derece önemsiyoruz. Öte yandan köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yaşam merkezlerimizde hayata geçirdiğimiz Örnek Köy projemiz ile çamurlu yolları ortadan kaldırdık. İlçe merkezimizde yapılan hizmetlerin hepsini, bu yeni mahallelerimize de taşıdık" dedi.

EN HIZLI GELİŞEN İLÇEYİZ
Atakum'un Karadeniz Bölgesi'nin en hızlı gelişen ve değişen ilçesi olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu değişimin ve gelişimin sürekliliği için durmaksızın çalıştıklarını belirtti. Taşçı "Nüfusumuza ek olarak her yıl 10 ile 15 bin arasında yeni vatandaşımız ilçemize taşınıyor. Hızlı bir şekilde konutlaşan ve büyüyen Atakum İlçesine yaptığımız hizmetlerde bu gerçekleri göz ardı edemeyiz. Daha çok çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bize güvenen ve inanan Atakumlu hemşehrilerimize karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz" dedi.

İŞTE GÖZDE PROJELER
Başkan Taşçı "İlçemize sportif ve kültürel alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisleri, Çakırlar Korusu Açık Spor Tesisleri, Tevfik İleri İmam Hatip Orta Okulu Spor Tesisleri, Mimar Sinan Mahallesi Gençler Spor Tesislerini ilçemize kazandırdık. Yeni Mahalle Kapalı Spor Tesisleri ve Pazar Yeri, Atatepe Kadın Kültür Evi, Çatalçam Spor Tesisleri, Down Park ve Kültür Sanat Merkezi projelerimizin çalışmaları devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef örnek ilçe olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN