Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harçlıklarıyla sokak hayvanlarını beslediler

’nun Fatsa ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri "Sokak dostlarımızı besleyelim yardım kampanyası" kapsamında oluşturdukları sınıf kumbarasında biriktirdikleri harçlıklarıyla yiyecek alıp sokak hayvanlarını besledi.

Giriş Tarihi: 12.10.2017 14:44
Harçlıklarıyla sokak hayvanlarını beslediler

Öğrenciler adına konuşan öğrencilerden Mert Gündüz, "Okul olarak her sınıfta oluşturulan kumbaralarımızda toplanan para ile aldığımız yiyecekleri ellerimizle sokak kedilerini doyurduk. Sokak hayvanlarını beslediğimiz için mutluyuz" dedi.

Bundan sonra her zaman böyle bir etkinlik yapacaklarını söyleyen öğrencilerden Samet Ezgü ise, "Kış aylarında hayvanlar yemek bulmakta zorlanıyor. Bizler de arkadaşlarımızla böyle bir kampanya düşündük, bundan sonra devam edeceğiz" diye konuştu.

Kampanyayı başlatan öğrencileri Eren Bıyık, Mert Gündüz Hakan Talı, Kemal Göktürk ve Samet Ezgü'ye teşekkür eden Okul Müdürü Fatih Kömür, "Öğrencilerimiz böyle bir kampanya başlatacaklarını söyleyerek bizden destek istediler. Ben de çok duygulandım ve gerekli desteği hemen sağlayarak sokakta hayvanlarımızla öğrencilerimizi buluşturduk. Bu öğrencilerimizi ödüllendireceğim. Gerçekten akıllarına gelen bu durum bizleri son derece memnun etti" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harçlıklarıyla sokak hayvanlarını beslediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN