Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyabet gününde şeker ölçümü, tansiyon, boy ve kilo ölçümlerini yaptırdılar

14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalıklar Derneği tarafından ortaklaşa 14 Kasım Dünya Diyabet günü nedeniyle Belediye Nikah salonunda düzenlenen etkinlik düzenlendi. Programa katılanlar şeker ölçümü, tansiyon, boy ve kilo ölçümleri yaptırma fırsatı buldular.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 11:38
Diyabet gününde şeker ölçümü, tansiyon, boy ve kilo ölçümlerini yaptırdılar

Düzenlenen Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Ertuğrul Güner, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr Ömer Selim Alan, Diyabet Diyaliz ve Kronik Hastalıkları Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu ve Yönetim Kurulunun yanı sıra bazı sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda vatandaşlar katıldılar.

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner'in açılış konuşmasının ardından programa konuşmacı olarak katılan Bülent Ecevit Üniversitesinden Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu "Dıabetes Millitus " hastalıkları hakkında, (BEÜ) Uzman Diyatisyen Funda Kasapoğlu, Diyabette Beslenme önerileri, (BEÜ) Uzman Fizyoterapist Burcu Özberk, Öğretim görevlisi Banu Ünver, Doç. Dr. Zuhal Kunduracılar tarafından Diyabette Fizyoterapi Rehabilitasyon Farkındalığı Egzersiz Uygulamaları ve Diyabetik Ayak konularında geniş kapsamlı olarak bilgilendirme sunumu yaptılar. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Doktor, Diyetisyen ve hemşireler tarafından programa katılan vatandaşlara şeker ölçümü, tansiyon, boy, kilo ölçümleri yapılarak bedende kitle endeksi değerlendirmeleri yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyabet gününde şeker ölçümü, tansiyon, boy ve kilo ölçümlerini yaptırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN