Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Bisikletçi Yardım İçin Koşacak

Giriş Tarihi: 20.2.2015 08:48
Milli Bisikletçi Yardım İçin Koşacak
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü’nün milli sporcusu Semra Yetiş, sergilemiş olduğu başarılarının yanında çok önemli bir yardım faaliyetinde de görev alacak.
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olan Karaman’ı il dışında gerçekleştirilen yarışmalarda başarıyla temsil eden ve bu yıl yapılan Alanya Sezon açılışı bisiklet yarışlarında 2 altın madalya alarak Karaman’ı gururlandıran Semra Yetiş, 1 Mart tarihinde Antalya’da Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi tarafından yapılacak olan Runatolıa Maratonu’nda 21 kilometre koşacak. Yetiş’in koşacağı her kilometre için vakfa bin lira bağış yapılacak. Sporcu Yetiş’in koşarak tamamlayacağı 21 kilometre için Karaman’dan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi’ne 21 bin lira bağış yapılmış olacak. Yapılan bu bağışlar özel çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi ve ulaşım kolaylığı için harcanacak.
Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Karaman’da göreve başladığımız günden bu yana spor faaliyetlerinin etkili bir şekilde ilerlemesi için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Türkiye genelinde her türlü başarıyı elde eden bisiklet takımımız artık hedefine Avrupa’yı almıştır. Çalışmalarımıza bisiklet antrenörümüz Barış Ünlü ile hedefi uluslararası olan bir bisiklet takımı oluşturmaya çalışıyoruz. Özellikle bayan bisiklet takımı olarak Türkiye genelinde 1 numara olan ilimiz bu başarısını uluslararası boyuta taşımak istemektedir. Takımımız ve sporcularımız sosyal duyarlılık konularında da aktif olup örnek çalışmalarda yer almaktadır. Sporcumuz Semra Yetiş’in katılacağı yardım amaçlı yapılan maraton yarışması bir duyarlılık örneği olup, spor faaliyetlerinin bir amaca yönlendirilmesi bakımından çok önemlidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Bisikletçi Yardım İçin Koşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN