Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Merkezinden “Bağımlılığa Hayır” Etkinliği

Giriş Tarihi: 8.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:51
Gençlik Merkezinden “Bağımlılığa Hayır” Etkinliği
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından Yeşilay Haftası sebebi ile bir dizi etkinlik düzenlenecek.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden Gençlik Merkezi liderlerince her yıl Mart ayında kutlanan Yeşilay Haftası sebebi ile topluma, aileye, bireye zararlı, sigara, içki ve uyuşturucu maddelerin kullanımını konusunda farkındalık düzeyini arttırmak amacıyla bir dizi tanıtıcı etkinlik düzenlenecek. Yeşilay Haftası kapsamında şehrin farklı noktalarından stantlar kurarak vatandaşları alkol, sigara, uyuşturucu ve yeni zararlı bağımlılık olan internet konusunda bilgilendirme yapılarak bu kapsamda hazırlanan materyaller ile vatandaşlar bilgilendirilecek.
Zararlı madde kullanımının doğurduğu olumsuz sonuçların gençlere etkili bir şekilde anlatılması gerektiğini vurgulayan Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korumak için elimizden geleni yapmalıyız. Genç nesillerimizin kötü alışkanlıklardan korunmasında kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütleri ve özellikle de ailelere büyük görevler düşüyor. Çocuklarımız, gençlerimiz sigara, alkol, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklardan uzak tutulmalı ve bu manada herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Biz de Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak yapacak olduğumuz sosyal projeler ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve onlara sağlıklı bir gelecek sunma gayreti içerisinde olacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Merkezinden “Bağımlılığa Hayır” Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN