Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi 2.istasyon Caddesi’ni Yeniliyor

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Karaman Belediyesi 2.istasyon Caddesi’ni Yeniliyor
Belediyesi, şehrin en işlek caddelerinden birisi olan 2. İstasyon Caddesi düzenleme çalışmalarına başladı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Modern şehircilik anlayışımızın en önemli göstergelerinden birisi olan cadde düzenlemelerine devam ediyoruz. Yeni Minare, Yunus Emre ve İbrahim Bey caddelerinden sonra şimdi de 2. İstasyon Caddesi üzerinde çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalar kapsamında, özellikle 35-40 yıldır eskimiş, yıpranmış ve neredeyse ihtiyaca cevap veremez hale gelmiş içme suyu hatlarını yenileyeceğiz. Kanalizasyon hatlarını ve yağmur suyu ishale hatlarını da tamamen yenileyeceğiz. Altyapı çalışmaları tamamlanmasının hemen ardından, cadde üzerine kalitesi yüksek sıcak asfalt sereceğiz. Ayrıca kaldırımlara, modern bir görünüme sahip andezit taşlar döşeyeceğiz. Yine kaldırımlarda görme engelli kardeşlerimizin rahat ulaşımını sağlayacak hissedilebilir özel taşlar döşeyeceğiz. Son olarak cadde üzerine modern aydınlatma sistemleri yerleştireceğiz. Çalışmalarımızı yaklaşık iki ay gibi sürede bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.
Cadde düzenleme ve altyapı yenileme çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Çalışkan, "2. İstasyon Caddesi düzenlemesinin yanı sıra kısa süre içerisinde Molla Fenari ve İmaret caddelerini de aynı şekilde düzenleyeceğiz. Molla Fenari ve İmaret Cadde düzenlemesi projelendirme çalışmaları tamamlandı" diye konuştu.
"Karamanlı her şeyin en iyisine layıktır" diyen Çalışkan, "Halkımızın modern, rahat ve huzurlu bir şehirde yaşam sürmeleri için gayret gösteriyoruz. Çalışmalarımız sadece şehir merkezi ile sınırlı değil. Şehir genelinde asfaltlama, kaldırım, içme suyu ve yağmur suyu hattı çalışmaları yürüteceğiz. Bizler bu şehrin hizmetkarıyız. Karaman’da hizmet gitmeyen tek bir mahalle kalmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman Belediyesi 2.istasyon Caddesi’ni Yeniliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN