Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüketici Haftası Resim Yarışması Ve Satranç Ödül Töreni

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Tüketici Haftası Resim Yarışması Ve Satranç Ödül Töreni
Valisi Murat Koca, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tüketici Haftası Resim Yarışması ve Satranç Müsabakası ödül törenine katıldı.
Bir otelde düzenlenen ödül törenine Vali Murat Koca’nın yanı sıra Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Avni Dilber, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Ticaret İl Müdürü Yusuf Arı, daire müdürleri ile dereceye giren öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Ticaret İl Müdürü Yusuf Arı, "Her konuda bilinç, eğitimle kazanılabilir, bu konuda farkındalık olması açısından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz bu projenin geleneksel bir hale gelmesi ve öğrencilerimizin bu vesileyle tüketici haklarını araştırarak bilinçli tüketici olmaları bizim için çok önemlidir. Tüketicinin korunması hakkında mevzuat alanında Avrupa’nın çok çok önündeyiz. Özellikle son hazırlanan yasa ve yönetmelikle her alanda vatandaşın korunmasına yönelik önlemi aldık" dedi.
Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Avni Dilber ise, "20 yıldır bütün amacımız böyle bir kitle oluşturmaktı. Hedef kitlenin genç insanlardan oluşması bizim için çok önem arz etmektedir. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki tüketicinin korunması hususu dünyada olduğu gibi ülkemizde de önem kazanmaya başlamıştır" diye konuştu.
Vali Murat Koca’da yaptığı konuşmada, "Özellikle böyle bir organizasyonun Karaman’da yapılmasından dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerine ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Her insanın bir tüketici olduğu toplumda kaynaklarımızın sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Eski geleneklerimizden olan Ahilik geleneğinin artık olmadığından dolayı, tüketicilerin kötü niyetli kişiler tarafından zarara uğratılmaması için devlet eliyle tüketici koruma kanunu çıkartıldı" şeklinde konuştu.
Yapılan protokol konuşmalarından sonra resim yarışmasında ve satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler ile vatandaşlara protokol üyeleri tarafından plaket ve hediyeleri verildi.
Ödül programından sonra dereceye giren resimlerin bulunduğu standı gezen Vali Murat Koca, öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı. Programdan sonra Karaman-Mersin yolu beşinci kilometresinde bulunan ’Bilinçli Tüketici Ormanı’na Vali Koca ve beraberindeki heyet tarafından çam fidanları dikildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüketici Haftası Resim Yarışması Ve Satranç Ödül Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN