Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mayıs Ayında Etkinliğe Doyacak

Giriş Tarihi: 27.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 15:46
Karaman Mayıs Ayında Etkinliğe Doyacak
Belediyesi, bu Mayıs ayı itibari ile bir çok sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirecek.
Bu organizasyonlar ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yerel, ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapabilen bir belediye olduklarını söyledi. Belediyecilik sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret değil" diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, " Bizim her zaman söylediğimiz bir şey var. Belediyecilik hizmetlerini her zaman insan odaklı düşünüyoruz. Belediyecilik sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret değildir. Belediyecilik, kent kültür ve tarihini, çeşitli sosyal etkinliklerle yerelde, ulusalda hatta uluslararası düzeyde anlatabilmek ve kentin tanıtılması noktasında en etkili çalışmaları gerçekleştirebilmektir. Biz de Karaman Belediyesi olarak, kentimizin tanıtımı, bir kimlik kazanması adına sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız sayesinde, hem vatandaşlarımız gündelik yaşantılarının sıradanlığından kurtulacak, hem de Karamanımızın tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır" diye konuştu.
2 MAYIS’TA MEVLANA KONYA’YA UĞURLANACAK
Çalışkan, "Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Hz. Mevlana’yı uğurlama töreni bu yılda yapılacak. 2 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan program, saat 12.00’de Ak Tekke Camii’nde Mevlid-i Şerif okunması ile başlayacak. Sonrasında saat 14.00’de Sema gösterisi ve ardından Hz. Mevlâna’nın Karaman’dan Konya’ya gidişi temsili uğurlama töreni ile son bulacak. Tiyatro oyuncularının oynadığı temsili uğurlama töreni vatandaşları adeta o günlere götürecek" dedi.
TÜRKİYE’DEN VE DÜNYA’DAN BİN 500 GENÇ KARAMAN’DA BULUŞUYOR
Karaman’ın 8-11 Mayıs tarihleri arasında 1. Uluslararası KOP Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yapacağını belirten Çalışkan, ‘’Festival kapsamından Türkiye genelinden gençlerin yanı sıra 60 ülkeden toplam bin 500 genç Karaman’a geliyor. 8-11 Mayıs tarihleri arasında KOP bölgesindeki üniversite gençliğinin yanı sıra, gençlik meclisleri, gençlik STK’ları, ulusal ve uluslararası gençlik kuruluşlarının katılacağı, 1. Uluslararası Kop Gençlik Festivali kapsamında, Karamanlı Yunus Emre’nin "Hoşgörü" temasıyla panel, kültür-sanat, atölye çalışmaları düzenlenecek ve Yunus Emren’nin Hoşgörüsü Karaman’dan tüm dünyaya yayılacak" şeklinde konuştu.
ÜNLÜ SANATÇILAR KONSER VERECEK
Kop Gençlik Festivali ve Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ünlü sanatçılar Karaman’da konser vereceğini de vurgulayan Çalışkan, 8 Mayıs tarihinde Uğur Işılak, 9 Mayıs tarihinde Mustafa Ceceli, 10 Mayıs tarihinde ise Gökçe konserleri ile vatandaşlar doyasıya eğlenecek.738. Türk Dil Bayramı Kutlamaları kapsamında Karaman’da bir ilkte gerçekleştirilecek. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Türk Yıldızları 10 Mayıs günü Karaman semalarında eşsiz bir gösteri yapacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman Mayıs Ayında Etkinliğe Doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN