Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin Gezisi

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:40
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Koalisyon için başkalarının dediği gibi ne renkli çizgilerimiz, ne de on dört tane şartlarımız yoktur ve olmayacaktır" dedi.
’da partisinin verdiği iftar yemeğinde konuşan Bakan Zeybekci,"Bizim hiçbir renkli çizgimiz yoktur. Başkalarının dediği gibi ne renkli çizgilerimiz, ne de üç tane beş tane nede on dört tane şartlarımız yoktur ve olmayacaktır. Bizim çizgimiz millettir. Bizim çizgimiz devlettir, bizim çizgimiz vatandır, bizim çizgimiz bayraktır. Bu bilinçle de hükumetimiz, başbakanımız, partimizin yetkili kurulları bu görüşmelere başlamıştır. İnşallah hayırlı olur. Milletimizin menfaatine neyse o olur. Ama ümidimiz bazen kırılıyor. ‘Her şeyde ön şartımız kalmadı artık diye, ana muhalefet partisinin genel başkanı böyle diyor, aynı gün birisi bir parti bir milletvekillini kontrol edemiyor, gidiyor mecliste soru önergesi veriyor. Bakın buna tek kelimeyle hem cahillik denir, hem cehalet denir, hem hiçbir şey bilmiyor denir. Bir de en kötüsü ney biliyor musunuz, bir de bilmediğini bilmemek vardır. Mecliste sanki her şey bitti, asgari ücret bin 500 lira olsun diye kanun teklifi veriyor. Asgari ücret kanunla belirlenmez be cahil, asgari ücretin belirleneceği yer Türkiye Büyük Millet Meclisi değildir" diye konuştu.
“VERDİĞİ SÖZÜ TUTAN TEK BİR PARTİ VARDIR, O DA AK PARTİDİR”
Bakan Zeybekci, "Buradan AK Partililer olarak söylüyorum, bu ülkede başı dik, alnı açık, verdiği bütün sözleri tutan, bu ülkede bir tek siyasi parti varsa; o da AK Parti’dir. Çünkü biz birilerinin yaptığı gibi nasıl olsa bu millet bize iktidar vermeyecek, bu arada ortalık karışsın deyip laf edenlerden olmadık ve olmayacağız. Allah’ın izniyle emeklilerin yüzünü güldürecek emekli maaşlarını Türkiye’yi büyüterek arttıracak olan da yine AK Parti hükumetidir. Asgari ücreti de arttıracak olan yine AK Parti’dir. Millette böyle düşünüyor" dedi.
“TÜRKİYE HÜKUMETSİZ KALIR İSE, TÜRKİYE YİNE MİLLETE GİDER”
Bakan Zeybekci, "Eğer bu ülke bizim bu kadar pozitif yaklaşımımıza, bizim bu kadar ön şartsız yaklaşımımıza rağmen bunların bu haris davranışları, bunların ucuz siyaset ve ayak oyunları ile Türkiye hükumetsiz kalırsa Türkiye yine millete gider. Millet ise bu düğümü aslanlar gibi çözer. AK Parti olarak tekrar bu millete gitmekten asla ve asla yüzümüzü geri çevirmeyiz. İşin sahibi o, mülkün sahibi o, her şeyin sahibi o, millete gitmeye biz hazırız. Bizim yapacaklarımıza ve yaptıklarımıza onların hayali bile yetmez. Bu devasa Türkiye’den korktukları için diyorlar ki biz muhalefette kalacağız. Evet, sizi bu millet ilelebet muhalefette bırakacak, sen merak etme" diye konuştu.
Bakan Nihat Zeybekci, iftar yemeğinin ardından Tartan Konağına geçerek burada Karamanlı sanayici ve iş adamları ile bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin Karaman Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN