Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Murtaza Karaçanta Basın İle Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:18
Başkan Murtaza Karaçanta Basın İle Bir Araya Geldi
Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kente görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla makamında bir araya geldi.
Başkan Karaçanta, göreve geldikleri 11 ayın değerlendirmesini yaptı. Karaçanta, 2015 inşaat sezonunda sıcak asfalt çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.
Belediye’nin esnaf karşısında geçmiş dönemde saygınlığının kalmadığını ifade eden Karaçanta, belediyeye yeniden saygın kazandırdıklarını kaydetti. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Karaçanta, TOKİ konutlarının hak sahiplerin Mayıs veya Haziran ayında teslim edileceğinin müjdesini verdi.
Mihralibey Köprüsü ile ilgili açıklamada buluna Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Mihralibey Köprüsü’nde bizim istimlak yapmamız yerlerin olduğu söyleniyor Karayolları tarafından bu bize çok ciddi bir külfet getirdiği gibi, Karayolları ile bizim o şekilde bir şeyimiz yok. Biz Karayollarına köprüyü yapın demedik ki dolayısıyla yapmış oldukları köprüyüde tamamlamalarını istiyoruz. diyoruz ki köprüyü yaptınız bağlantılarını da yapın. Böyle yarım iş olmaz. Orada bir anlaşmazlık var. Yani onlarda aslında haklı, köprüyle ilgili Ulaştırma bakanı ile görüşeceğim. Orası hakikaten büyük sıkıntı” dedi.
“BU YIL 140 TON SICAK ASFALT DÖKÜLECEK”
İnşaat sezonunda bir çok projenin yanısıra özellikle sıcak asfalta ağırlık verileceğini belirten Başkan Karaçanta, “Şuan ekiplerimiz şehir içerisinde bulunan, oluşan çukurları bir malzemeyle geçici de olsa dolumu yapılıyor. Bu mesela nerde? Özellikle ana har tellerde bu olay var. Değerli basın; bizim asfalt çalışmaları ile ilgili şuan bizim stok yaptığımız 140 ton sıcak asfalt bütün malzemesi var. Daha yeni aldık. Geçen hafta geldi. Havaların düzelmesiyle birlikte hemen çalışmalara başlayacağız. Bu yıl ki hedefimiz şehir içerisinde yaklaşık 6 kilometre yolu asfaltlamak. Öte yandan kilit taş parke şantiyemiz biliyorsunuz geçen yıldan hazır. İşe başlayabilmemiz adına şuan 20 bin tonluk kilit taş üretimi için olması gereken malzememiz hazır. Bunların şimdiden hazırlığını yapıp, stokunu yapıp havaların açılmasıyla ya Allah deyip işe koyulmamızı hedefliyoruz. Bununla ilgili ekibimiz hazır her şeyimiz hazır. Ara sokakları da kilit parke taşla düzelteceğiz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Belediye’nin 110 milyon borcu vardı. Görevi daralırken işçilerin maaşını ödeyemez dediler. Allah’a çok şükür şu an parasal bir sorunumuz yok. Çalışanlarımızın maaşlarını da zamanında ödüyoruz. Hatta belediye prestij kaybetmişti. Saygınlığı kalmamıştı. Herkese borcu vardı. Biz özellikle esnaflarımızın borçlarını ödemeye başladık. Şimdi belediye Kars’ta istediği esnaftan malzeme çok rahat alabiliyor. Belediye Prestij kazandırdık. Belediye’ye saygınlık kazandırdık” şeklinde konuştu.
Başkan Murtaza Karaçanta, TOKİ’den, asfalta, kaldırımdan Kars Çayı’nın ıslahına kadar bir çok çalışmanın inşaat sezonunda başlayacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Murtaza Karaçanta Basın İle Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN