Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamı Erdoğan Yıldırım AK Parti’den Aday Adayı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 12:28
İşadamı Erdoğan Yıldırım AK Parti’den Aday Adayı
-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İşadamı Erdoğan Yıldırım, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı müracaatını yaptı.
AK Parti Kars İl Başkanlığı’na gelen Erdoğan Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş’a müracaat dosyasını teslim etti.
AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, Erdoğan Yıldırım’ın AK Parti sevdalısı olduğunu söyledi.
Ali Şakir Yurdakoş, “Bugün Erdoğan Yıldırım kardeşimizin aday adaylığı müracaatını alıyoruz. Erdoğan Yıldırım ismi partimize hiç uzak bir isim değil. Her dönem bizimle beraber olmuş. Seçimlerde hiçbir zaman bizi yalnız bırakmamıştır. Gönüllü özellikle kendi şehrinin teşkilatına her zaman yardımcı olmuş arkadaşımız. Kendisine genç, dinamik, başarılı, işadamı sıfatıyla da, siyasetçi sıfatıyla da kendisine müracaatından dolayı hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
Allah çıktığımız bu yolda bizi utandırmasın. Sevgili başkanım çok güzel şeyler söyledi. Belki hak ettik. Belki hak etmedik. Şehirde her zaman olmaya çalıştık diyen Erdoğan Yıldırım, “Önce şahsım adına sonrada görevde bulunduğumuz STK’ların başında önce Kars’a, sonra Karslıya hizmet etmeyi bir ibadet olarak gördük. Bir görev olarak gördük. Bunu da yapmamız gerektiği için yapıyoruz. Bu ekstra bir şey değil bu insanın doğasında olması gereken bir yapı olduğu için bizde elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştık. Kars’ın hakikaten dinamikleri çok fazla, bunları hayata geçirmek için öncelikle bir stratejik planın olması gerekiyor. Biz olalım, olmayalım yüce Rabbim inşallah nasip eder, hayırlı ise olsun, Kars’ın ben hayvan ve tarımcılığın yanında et ve süt ürünleri onun yanında, inanç turizmi t’leri çok önemsiyoruz. Turizm çok önemli. Bu nedir? İnanç turzmi, kış turizmi, kültür turizmi, tarih turizmi. Bunları harekete geçirmemiz lazım. Şu anda da geçmiş vaziyette, şehirde bir hareketlilik var. Bu anlamda herkesin üzerine çok ciddi işler düşüyor. Burada bakın kalkınma ajansımız var çok önemli. Burada Özel İdare var çok önemli, valilik ve Kaymakamlıklarımız çok önemli. Ama en önemlisi hakikaten Allah Kars’a her şeyi vermiş. Yani Ebul Hasan Harakani Hazretlerinin burada yatması bizim için çok büyük bir avantaj. Bir kere bunu ön plana çıkarmamız lazım. Mevlana dediğinizde Konya, Konya dediğinizde Mevlana ön plana çıkıyor. İnşallah bizde Harakani dendiğinde Kars, Kars dediğinizde de Harakani ön plana çıkması lazım” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Erdoğan Yıldırım, aday adaylık başvuru dosyasını İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş’a teslim etti. Yıldırım ve Yurdakoş, daha sonra partililerle bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan Yıldırım’a çok sayıda vatandaşta eşlik ederek yalnız bırakmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamı Erdoğan Yıldırım AK Parti’den Aday Adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN