Belediyesi Kadınları Unutmadı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 20:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:52
Kars Belediyesi Kadınları Unutmadı
Belediye Başkanlığı’nca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla konser düzenlendi.
Belediye Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen konserde kadınlar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Konser programına katılan kadınlar Başkan Karaçanta ile birlikte halay çekti oynadı.
Konser öncesinde konuşan Başkan Murtaza Karaçanta, kadın elinin değdiği yerde, temizlik, tertip, düzen, bereket ve sevgi olduğunu söyledi.
Başkan Murtaza Karaçanta, “Şefkat ve merhametle dolu olan kadınlarımızın yürekleri sayesinde geleceğimizin ve ülkemizin daha da gelişerek, emin ellerde olacağını biz çok iyi biliyoruz. Kadınlarımızın hak ettikleri konuma yükselmeleri ve geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluğunun ve başarılarının ilk şartıdır.Biz tarih boyunca ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ fikrindeki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını her yerde ve her zeminde, baş tacı eden bir geleneğin nesilleriyiz” dedi.
Kadınlarımız hayatın her alanında etkin rol üstlenmekte, ancak başarıya uzanan yolda önlerine çıkan birçok engelle mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar diyen Karaçanta, “Şunu biliyoruz ki, tarih boyunca savaşlar, terör ve yoksulluk en çok kadınları vurmuştur. Özellikle terör konusunda yaşanan acı tecrübeler, ateşin en çok da şehitlerimizin annelerini, eşlerini ve yakınlarını yaktığını göstermiştir. Buradan Tüm dünya kadınlarını kanayan coğrafyalardaki kadınlarla dayanışmaya, onların sorunlarıyla empati kurmaya çağırıyorum. En büyük arzumuz, en büyük isteğimiz huzurun, kardeşliğin ve dostluğun dünyayı şefkatle, sevgiyle sardığını, kucakladığını görmektir. Bunun gerçekleşmesi için de yine görev öncelikle kadınlarımıza düşmektedir. Bizim medeniyetimiz öyle bir medeniyettir ki komşusu aç iken, tok yatmayı elinin tersiyle iter. Nerede bir yetim varsa, onun başını okşamadan, ona sahip çıkmadan yüreği ferahlamayan insanların medeniyetidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutluyor, başta şehit anneleri olmak üzere hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kadınlarla tek tek tokalaşar kadınlar gününü kutladı. Başkan Karaçanta, kadınlara kırmızı ve beyaz karanfil hediye daha sonra söz alan Belediye Korosu’nun seslendirdiği bir birinden güzel türkülere eşlik etti. Konserin ilerleyen dakikalarında Başkan Karaçanta ve beraberindekiler, kadınlarla birlikte halay çekerek oynadı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.
Kars Belediye Başkanlığı’nca organize edilen konsere, Başkan Murtaza Karaçanta, eşi Figen Karaçanta, Başkan Yardımcısı Ferit Yenice, Başkan Yardımcısı Arda Turan Tatlı, Özel Kalem Müdürü Muhammet Koç, Başkan Danışmanı Güven Aydeğer, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Turgay Kaya ve çok sayıda kadın katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Belediyesi Kadınları Unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN