Gazeteci Öner Daşdelen Ölümün 7. Yıldönümünde Mejarı Başında Anıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Gazeteci Öner Daşdelen Ölümün 7. Yıldönümünde Mejarı Başında Anıldı
yerel Önder Gazetesi’nin kurucusu merhum gazeteci Öner Daşdelen, ölümünün 7. yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Yeni Mahalle Asri Mezarlıkta düzenlenen anma törenine Daşdelen’in yakınlarının yanı sıra Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Yücel Sezer, gazeteci meslektaşları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve dostları katıldı.
KKDGC Başkanı Yücel Sezer, burada yaptığı açıklamada, “Öner beyin ölüm yıldönümü nedeniyle burada bulunmaktayız. Rahmetli olan insanların geride bir sürü anı hatıraları vardır. Geride yaşayanların hakkında bir sürü anı hatıraları vardır. Ben kısaca bir örnek vermek istiyorum. Tırtır denilen canlıyı herkes bilir. Ama o tırtır yerlerde ağaçlarda sürünürken, bir müddet sonra zamanı gelir ve bir kelebek olarak uçmaya başlar. Bu insanlara binlerce örneğin bir numunesidir. Dünya bir handır. Bir oteldir. Bir gelip geçici yerde ikamet etme anlamına gelir. Biz bunları bildikçe demek ki cenneti cehennemi idrak edip, bunları idrak ettikten sonra da çevremize yöremize yararlı bir insan olmanın hedefini amacını güderiz. Rahmetle yad ettiğim arkadaşım olan Öner bay geçmişte çevresindeki insanları bağrına bastı. Onlarla iyi dostluklar, iyi insanlık münasebetleri kurdu. Şunu demek istiyorum yani yaşayan insan bir müddet sonra yolcu oluyor. Ama biz çevremizdeki insanlarla iyilik amacıyla yaşamaya devam edersek Allah’ın huzurunda iyi bir kul oluruz” dedi.
Daha sonra Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi ve Kars Caferilerinin Dini Lideri Seyyid Ahmet Erdem tarafından Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Daşdelen’in mezarına karanfil bırakıldı. Gazeteci Öner Daşdelen’i meslektaşları ve arkadaşları ölümün 7. Yıldönümünde yine yalnız bırakmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteci Öner Daşdelen Ölümün 7. Yıldönümünde Mejarı Başında Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN