Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultan Alparslan Koleji’nde 8 Proje Bölge Çalışma Grubuna Seçildi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
Sultan Alparslan Koleji’nde 8 Proje Bölge Çalışma Grubuna Seçildi
Sultan Alparslan Koleji’nin, 14 Projesinden 8 tanesi, İl Çalışma Grubu tarafından Bölge Çalışma Grubuna gönderildi.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Ortaokul öğrencilerine yönelik TÜBİTAK Matematik ve Fen Bilimleri projeleri, Bölge Çalışma Grubuna gönderildi. Bölge Çalışma Grubuna gönderilen projeler; “Daire Raflı Dönen Dolap, Doğal Karanfilli Maske, Kendini Boyayan Çiçekler, Işıklı Sesli Kablo Test Cihazı, Doğal Sayıların Kuvvetlerinin Ardışık Farkları, Fibonacci Kareleri, Sak Sayı K, Tek Sayılardan Pisagora” adlı projeler yer aldı.
Fen Bilimleri Proje koordinatörü Nurullah Panik, “Öğrencilerimiz yarışmaya çok istekli katıldılar. Çok ilginç ve kullanılabilir projeler ürettiler. Öğrencilerime ve velilere çok teşekkür ediyorum. Bölge elemelerini geçmeyi ümit ediyoruz” dedi.
Matematik Proje koordinatörü Ali Çeçen ise, “TÜBİTAK’ın düzenlediği proje yarışmaları öğrencilerin ufkunu açıyor. Kendilerine olan özgüvenleri artıyor. Öğrencilerde, “Ben de bir şey üretebiliyorum.” düşüncesi oluşuyor. Her yönüyle öğrencilere hayata hazırlanıyorlar” diye konuştu.
Sultan Alparslan Koleji Müdürü Fatih Akaslan,“Bu Benim Eserim” proje yarışmasında Bölge Çalışma Grubuna katılan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Sultan Alparslan Koleji, “Bu Benim Eserim” proje yarışmasına 14 proje ile katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultan Alparslan Koleji’nde 8 Proje Bölge Çalışma Grubuna Seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN