Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıkamış’ta Muhtarlar Derneği Hizmete Açıldı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Sarıkamış’ta Muhtarlar Derneği Hizmete Açıldı
Sarıkamış’ta mahalle ve köy muhtarları için yaptırılan Muhtarlar Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi.
Açılışa, Kaymakam Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Emniyet Müdürü Raşit Çilingir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, daire müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Serkant Aykul, MHP İlçe Başkanı Zülküf Koçak, İl genel meclisi üyeleri, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Caddesi üzerinde bulunan derneğin açılışında konuşan Kaymakam Muhammed Gürbüz, Sarıkamış’a geldiği ilk günden itibaren kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelindiğinde 55 köyün olduğunu bu köylerin hiç birisinin Sarıkamış ile ticari ve sosyal bağlarının istenilen seviyede olmadığını tespit ettiklerini belirtti.
Bu konudan Kaymakamlık, Belediye, esnaflar ve siyasilerin çok rahatsız olduğunu belirten Gürbüz, “Öncelikle muhtarlarımızın birlik beraberlik ve dayanışmasının sonucunda açılan bu dernekte iyi bir diyalogla köy ve ilçe ticaretinin harmanlanmasına çok önemli katkı sağlayacaktır. Bizlerde kamu kurumları esnaflarımız ve siyasi destekle Sarıkamış’ın ekonomisinin buradan dönmesini sağlayacağız” dedi.
Muhammed Gürbüz, “Muhtarlarımız artık devletin en üst makamında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından değer verilip ağırlanırken, bunun il ve ilçelerde hem değer verme hem de ödenek noktasında önemli yansımaları olacaktır. Bu derneğin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Göksal Toksoy’da, Sarıkamış’ın artık her alan da gelişme trendini yakalayıp bir marka haline geldiğini ifade etti.
Toksoy, “Sarıkamış’ın önü açılmıştır. Hükümetimizin, Valiliğimizin, Milletvekillerimiz Ahmet Aslan ve Yunus Kılıç bey ’in, Kaymakamlığımızın büyük destek ve katkılarıyla turizm alanında kayak merkezi bölgesinde bir yıl içinde yapılan yatırımlar çok önemlidir. Şehitliklerle ilgili projeler, kayak merkezinde suni karlama ve gondol projesi, Sarıkamış’ın içme suyu, kanalizasyon ve yol yapımı projelerini tamamladık, kısa sürede hayata geçireceğiz. Buna ilaveten yaşam ve ticaret merkezi projesi, geniş kapsamlı hayvan pazarı gibi projeler art arda hizmete girecek. Sarıkamış’ı güzel günler bekliyor, Allah birlik beraberliğimiz bozmasın” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Sarıkamış Müftüsü Hayati Yelkovanın dua ettirmesinin ardından derneğin kurdelesi kesildi. Hizmete giren dernek binasında, toplantı salonu, özellikle köylerden gelen bayanlar için oturma odası, kütüphane ve bilardo masalarının olduğu salon bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıkamış’ta Muhtarlar Derneği Hizmete Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN