Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı ’ta Yapıldı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:49
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı Kars’ta Yapıldı
Türkiye’de 152 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle yaşamları değiştirmeye devam ediyor. Darüşşafaka, okul giriş sınavlarını anlatmak için ’ta sınav tanıtım toplantısı düzenledi.
Kurulduğu günden bu yana ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka, kuruluşunun 152. yılında yeni öğrencilere kapılarını açmak için giriş sınavı hakkında bilgi verdiği sınav tanıtım toplantısını Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.
Toplantıya Kars Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yıldız, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yener Kaya, İş Bankası Müdürü, Darüşşafaka temsilcileri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları temsilcileri, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi, veliler ve mezunların katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, Darüşşafaka’nın 152 yıllık bitmeyen hikayesi anlatıldı ve öğrencilere sunulan imkanlar hakkında öğretmenler ile velilere bilgi verildi. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan, yetenek ölçümüne dayalı sınav sistemi öğretmenlerle paylaşıldı. Darüşşafaka’nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar, spor ve kültür faaliyetleri de toplantının konu başlıkları arasında yer aldı.
Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2015 yılı sınavı, 31 Mayıs 2015 Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 21 ilinde düzenlenecek.
Her çocuğun kaliteli bir eğitimi hak ettiğine inananların en uzun soluklu projesi olan Darüşşafaka 1863 yılından bu yana bağışçılarıyla birlikte, hayatlarına önemli bir kayıpla başlayan öğrencilerini, yıldızlar kadar uzak görünen hayallerine ulaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı Kars’ta Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN