Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Uçum Mazbatasını Aldı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 15:23
AK Parti Kars Milletvekili Uçum Mazbatasını Aldı
AK Parti Milletvekili Avukat Mehmet Uçum, AK Parti’nin Türkiye’nin en büyük partisi olduğunu ve bütün Türkiye’ye hitap eden tek parti olduğunu belirtti.
AK Parti İl Başkan Vekili Adem Çalkın, ilçe belediye başkanları, parti yönetimi, gençlik ve kadın kolları, merkez ilçe ve diğer teşkilat birimleriyle Kars Adliyesi’nde bulunan İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatasını, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Necati Orat’tan alan Milletvekili Mehmet Uçum, 7 Haziran seçimlerinin, Türkiye’nin geleceği bakımından son derece önemli sonuçlar ortaya koyduğunu kaydetti.
Uçum, Türkiye bakımından Türkiye toplumu bakımından, Türkiye’deki halklar ve Türkiye milleti bakımından seçimlerin hayırlı sonuçlar doğurmasını dilediğini ve buna ilişkin güçlü umutları olduğunu söyledi.
“7 HAZİRAN SEÇİMLERİ TÜRKİYE’DEKİ DEMOKRATİK SİYASETİN GEDİĞİ NOKTAYI GÖSTERMEKTEDİR”
Mazbatasını aldıktan sonra Kars Adliye Binası çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Avukat Mehmet Uçum, “Bizim siyaset anlayışımız toplumsal meşruiyete dayanır. Toplumsal meşruiyet ise milli iradeden kaynaklanır. Milli iradenin en önemli gerçekleşme alanı da seçimlerdir. 2015 7 Haziran seçimleri Türkiye’deki demokratik siyasetin gediği noktayı göstermektedir. Bu noktada şunu söylemek isterim. Demokratik siyasete ve demokratik meşruiyete bağlılık içerisinde bu seçimleri gerçekleştirenlere, seçimlerde oy kullananlara ve bu sonucun ortaya çıkmasını sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.
“MİLLETİN İRADESİNİ GÖLGELEYECEK TUTUM VE DAVRANIŞLARDAN TÜM SİYASİ AKTÖRLERİN BUNDAN SONRA DA KAÇINMASI GEREKİR”
Elbette her seçim sürecinde eleştirilebilecek noktalarda olabilir diyen Uçum, “Açıkça şunu vurgulamak lazım. Milletin iradesini gölgeleyecek tutum ve davranışlardan tüm siyasi aktörlerin bundan sonra da kaçınması gerekir. Ayrıca demokratik siyasetle uyumlu olmayan, demokratik siyasetle bağdaşmayan tutum ve davranışlardan kaçınılması gerekir. Eğer Türkiye’nin geleceği demokratik siyasete dayalısıyla, milli iradeye dayalıysa milli iradeyi, demokrasiyi gölgeleyebilecek her türlü pratikten, her türlü ilişkiden uzak durmak gerekir. Ben meclise girmiş bütün partilerin bu sorumlukları yerine getireceğine inanıyorum. Ayrıca Kars’a ilişkin seçimden önce söylediğimiz, geliştirdiğimiz bir çok yaklaşım vardı. Bir çok proje vardı. Bu yaklaşımların, bu projelerin hayata geçirilmesi için yine elimizden geleni yapacağız. Ancak şunun da altını çizmek istiyorum. Kars’ın 3 milletvekili var. Diğer iki milletvekili HDP’den seçilen arkadaşlarımız, onları da tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Kars’a ilişkin verdiğimiz sözler aslında bu 3 milletvekilinin de sorumluluğudur. Hükümlülüğüdür. Kendileriyle birlikte Karslılara yönelik her türlü hizmeti yapmak hususunda işbirliği yapmaya hazırız. Geliştirdiğimiz projeleri onlar benimserlerse onlarla paylaşmaya hazırız. Ayrıca Karslıların şunu da bilmesi gerekir. Taleplerini, önerilerini değerIendirmelerini sadece bize değil, diğer milletvekili arkadaşlarımıza da elbette iletebilirler. Bu çerçeve de bir de çağrı yapmak istiyorum. Biz seçimden önce ‘milletvekili irtibat ve takip sistemi’ diye bir proje açıklamıştık. Bu projeyi hayata geçirdik biliyorsunuz. Bütün halkımız bu sistem üzerinden taleplerini, önerilerini, şikayetlerini, projelerini duygularını paylaşabilirler. Biz buradan toplayacağımız tüm verileri sınıflandıracağız. Tüm talepleri sınıflandıracağız. Diğer Kars milletvekili arkadaşlarımız isterlerse bunları onlarla da paylaşırız. Onlarda bu sistem üzerinden Kars halkına hizmet etmek için gerekli imkanları bulabilirler. Yine Kars’a ilişkin meclisler uygulamasını kendileriyle birlikte hayata geçirmek isteriz. Çünkü bütün bu projeler AK Partiye yada AK parti seçmenine ilişkin projeler değildir. Kars’a ilişkin, Kars halkına ilişkin projelerdir. Dolayısıyla Kars’ın milletvekillerinin benimsemeleri, uygun bulmaları kanaatiyle bu projelere destek vermeleri uygun olandır. Kars halkının beklentisi de budur” diye konuştu.
“AK PARTİ TÜRKİYE’DEKİ SİYASİ BELİRSİZLİĞİ GİDEREBİLCEK EN BÜYÜK PARTİDİR”
Son olarak şunu söylemek isterim. Kars verdiği destekle AK Parti’ye verdiği destekle, bize gösterdiği teveccühle bizden büyük bir teşekkürü hak ediyor. Kendi seçmenlerimiz açısından ama aynı zamanda demokratik siyasete bağlılıkla bir seçim ortaya koyduğu için tüm Karslı hemşehrilerimiz çok büyük bir teşekkürü hak ettiğini ifade eden AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, “Kars’ın bu demokratik olgunluğunu bundan sonraki süreçte de sürdüreceğine olan inancım tamdır. Önümüzdeki dönem neler gösterir. Hep beraber yaşayıp göreceğiz. Ama Karslılar şunu bilmelidirler ki ortaya çıkan sonuçlar bir siyasi belirsizlik yaratmış olmasına rağmen AK Parti yine Türkiye’nin en büyük partisidir. Bütün Türkiye’ye hitap eden tek partidir. Yüzde 41 oyla en yüksek oyu almıştır. Parlamento da en yakın ana muhalefet partisine 16 puan fark atarak yaklaşık iki kat fazla milletvekiliyle temsil edilmektedir. AK Parti Türkiye’deki siyasi belirsizliği giderebilecek en büyük partidir. Bu konuda çok samimi bir biçimde çalışacaktır. Umutsuzluğa ve karamsarlığa hiç gerek yoktur. Türkiye bu siyasi belirsizliği çok kısa süre içerisinde aşacaktır. Hep beraber yaşayıp bunu göreceğiz. Burada eklemek istediğimi nokta şudur. Her seçim siyasi aktörlere bir derstir. Her seçim siyasi partilere bir derstir, halkın irfanı ve feraseti uzun yıllara dayanan seçim geleneğimizde bunu hep göstermiştir. Ama bu seçimde halkımız aynı zamanda kendisine de bir ders vermiştir. Bu seçim halkımızın Türkiye milletinin, Türkiye’deki halkların, Türkiye toplumunun hem siyasi partilerle ilgili hem toplumun bizzati kendisiyle ilgili derslerle dolu bir seçimdir. Ben bu dersleri hem siyasi partilerin okuyacağını, hem de halkımızın okuyacağını olası seçimlerde bu derslerden yola çıkarak çok daha gelişkin demokrasi örnekleri vereceğine inanıyorum. Ve bu mazbatayı ben Kars halkı adına aldım. Geldiğimden beri söylediğim gibi bu mazbata benim aslında Kars halkından ödünç aldığım bir belgedir. Dolayısıyla Kars halkının bana verdiği bu ödünç belgenin gereğini Kars halkının iyiliği, ihtiyaçları ve çıkarları için kullanmak konusunda elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.
Daha sonra AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum da, Kars halkı adına aldığı bu mazbatanın hayırlar getirmesini arzulayarak, Karslılara teşekkür etti. Uçum, eşi Hatice Uçum ve partililerle Adliye çıkışında hatıra fotoğrafı çektirdi. Milletvekili Mehmet Uçum, mazbata töreninin ardından teşkilat mensuplarıyla parti binasında bir araya geldiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kars Milletvekili Uçum Mazbatasını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN