Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkü Ocaklarından Çin Zulmüne Tepki

Giriş Tarihi: 4.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından gerçekleştiren eylemde Doğu Türkistan’daki Çin zulmü protesto edildi.
Kars Ülkü Ocakları Binası önünde toplanan ülkücüler, buradan Faikbey Caddesi üzerinde bulunan At Heykeli ününe gelerek Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladı zulmü protesto etti.
Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulmün devam ettiğini ve Türklerin yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.
Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, “Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir. Özellikle ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm değerleri hedef alınmakta sözde demokrasi havarileri özlerindeki “haçlı” ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadırlar. İçersinde bulunduğumuz bu Ramazan Ayı’nda da tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur” dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, konuşmasının ardından Çin bayrağı yakıldı. Açıklama sonrasında ülkücüler sloganlar atarak Ocak Binası önüne geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Ülkü Ocaklarından Çin Zulmüne Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN