Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor
Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen yol çalışmaları kapsamında 2 milyon 200 bin TL’ye ihalesi yapılan Koçköy grup yolunda başlatılan sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.
Kaymakam Faruk Erdem Koçköy grup yollarında yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Ağır mevsim şartları nedeniyle bozulan ve vatandaşların kullanımında sıkıntı oluşturan Koçköy grup yolunun 10 kilometrelik kısmında yapılan BSK sıcak asfalt çalışmaları ile Karayolu standardında yol yapılıyor.
Yürütülen yol çalışmalarını yerinde denetleyerek mühendisler ve yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Faruk Erdem; “Arpaçay’da bir ilki gerçekleştirerek kalıcı olması açısından ve sıkıntı yaşamamak için sıcak asfalt uygulamasını başlattık. Asfaltlanan 10 kilometrelik Koçköy grup yolunu 12 köyümüz kullanıyor ve bu sayede yol ağımızın yaklaşık dörtte birlik kısmındaki sıkıntıyı kalıcı olarak çözüyoruz” dedi.
Erdem, “Bundan sonrası için de artık satih kaplama asfalt yapmayıp az da olsa her yıl sıcak asfalt dökeceğiz yollara. Çünkü daha önceki tecrübeler de gerek kumlamanın gerekse de satih kaplama asfaltın verimsiz olduğunu gösteriyor zaten. İller Bankasına bir proje sunduk onun kabul edilmesi durumunda Koçköy grup yolunun kalan 12 kilometresini de sıcak asfalt yaparak bu gruptaki sıkıntıyı bu yıl gidermek istiyoruz. Yeni yolun şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Arpaçay’da ilk kez uygulanan sıcak asfalt çalışmalarında uygulama yapılan bölgede yüklenici firma tarafından paletli ekskavatör, damperli kamyon, greyder, lastikli asfalt silindiri, paletli yükleyici, arazöz, asfalt silindiri, finisher, loader ve karo kesici iş makineleri ile çalışma yapılan yolda, köy yolu geçişleri tali yollardan verilirken çalışmaların Eylül ayının ilk haftasına kadar tamamlanması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN