Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lojistik Merkezi Ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projeleri Hazırlama İşine Başlandı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:50
AK Parti Milletvekili Av. Mehmet Uçum, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu (BTK), Lojistik Merkezi demiryolu bağlantısı uygulama projeleri hazırlama işinin çalışmalarına başlandığını bildirdi.
Uçum, yaptığı açıklamada, Lojistik Merkez demiryolu bağlantısı uygulama projeleri hazırlama işinin ihalesinin 3 Mart 2015 tarihinde yapıldığını belirterek, “Uygulamayı yapacak firma ile 09 Nisan 2015 tarihinde sözleşme imzalandı, işin süresi ise 180 takvim günüdür” dedi.
24 Nisan 2015 tarihinde firmaya yer teslimi yapılarak, proje çalışmalarına başlandığını ifade eden AK Parti Kars Milletvekili Av. Mehmet Uçum, Lojistik Merkez ve demiryolu bağlantısı uygulama projeleri hazırlama işinin 2015 yılı ödeneğinin 750 bin lira olduğunu söyledi.
Uçum, zemin sondajları yapıldığına dikkat çekerek, “Demiryollarına ayrılan lojistik merkezine gidecek yol belirlendi. Proje kapsamında iş bitmeyebilir. İki aylık uzatma olabilir. Aralık ayında bitebilir. Lojistik merkezinin tamamlanması süresi Ulaştırma Bakanlığı Proje ve Yatırımlar Daire Başkanlığı sorumluluğunda 3 yıldır” diye konuştu.
Projeyi uygulama ve gerçekleşme sürecini yakından takip ettiğini ve etmeye devam edeceğini belirten Uçum, "Kars için hayırlı ve doğru olanın iş süreçlerinin içinde olmak olduğunu, seyirci edasıyla konulara yaklaşıp bir de yanlış ve gerçeğe aykırı bilgiler vererek kimsenin Kars’a bir fayda sağlayamayacağını" kaydetti.
Uçum, şunları söyledi:
“Ucuz ve eski tarz parti siyasetleri yapmak Kars’a çok zarar verdi, bundan sonra da verir. O nedenle sorumluluk sahibi kişilerin bundan kaçınması gerekir. Esas olan Kars’ın bütünü için siyaset yapmaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Lojistik Merkezi Ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projeleri Hazırlama İşine Başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN