Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Millet Bahçesi’ndeki Şirinler Heykelinin Kafasını Kopardılar

Giriş Tarihi: 15.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Millet Bahçesi’ndeki Şirinler Heykelinin Kafasını Kopardılar
’ta uzun yıllar atıl durumda bırakılan, projesi hazırlanarak yapımına başlanan ve Karslıların hizmetine sokulan Millet Bahçesi’nde bulunan heykellerden şirinler heykelinin kafası koparıldı. Bahçe de gelişi güzel atılan çöpler ise etrafa dağıldı.
Kars’ın şehir merkezindeki mesire yerlerinden olan Millet Bahçesi’ndeki heykeller kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Millet Bahçesi’nde bulunan kamelyalar da vatandaşların piknik yaptıktan sonra gelişi güzel bıraktığı çöplerin etrafa dağılmasıyla çirkin görünüme büründü.
Kars’ta piknik alanlarının amacına uygun kullanılmaması duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu.
Millet Bahçesi’nde çöplerin etrafa savrulduğunu gören vatandaşlar, “Burada ailelerimizle birlikte zaman geçiriyoruz. Ama işte gördüğünüz gibi kendini bilmez insanlar çöpleri etrafa dağıtmış, heykellere zarar vermiş. Her heykelin başına bir bekçi mi koysunlar. Yazık değil mi?” diye teki gösterdiler.
Millet Bahçesi’nde piknik yapan vatandaşların çöplerini gelişi güzel atmaları, atılan çöplerinde etrafa dağılması belediye çalışanlarını da zor durumda bırakıyor.
Sabahın erken saatlerinde Millet Bahçesi’nde bulunan çöpleri temizlemeye başlayan işçiler geç saatlere kadar bahçenin temizlenmesi için güneşin altında mücadele ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Millet Bahçesi’ndeki Şirinler Heykelinin Kafasını Kopardılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN