Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ’ta STK’lar Ve Muhtarlarla Buluştu

Giriş Tarihi: 14.10.2015 04:28 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 10:07
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kars’ta STK’lar Ve Muhtarlarla Buluştu
Eski Sağlık Bakanı, AK Parti Erzurum 1’inci sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, vatandaşları baş üstünde tutmaya devam edeceklerini, terör örgütünün de kafasını ezmeye devam edeceklerini ve 3 ay içerinde 2 bin 500 teröristtin etkisiz hale getirildiğini belirtti.
Devlet Su İşleri (DSİ)’de Memur-Sen’in düzenlediği ‘Öncü Medeniyet Güçlü Sendika- Büyük Türkiye’ adlı programa da katılan Eski Sağlık Bakanı Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, 7 Haziran seçimlerinde bir yol kazası yaşandığını ve Türkiye’de herkesin bu yol kazası sıkıntısını yaşadığını söyledi.
DSİ Konferans Salonu’nda STK Temsilcileri, Muhtarlar ve partililere seslenen Prof. Dr. Recep Akdağ, “Son seçimlerde bir yol kazası yaşandı Türkiye’de hepimiz bunun sıkıntısını yaşıyoruz. İşte uğraştık, didindik, bir koalisyon kuralım. Yani Sayın Bahçeli ile koalisyon kurmak, ne mümkün, Sayın Bahçeli ile bir masanın etrafında oturmak ne mümkün. Büyük bir terör saldırısı olmuş, yüze yakın kardeşimiz hayatını kaybetmiş. Hepsine Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum. Ailelerine de Allah sabırlar versin. Ülkenin Başbakanı, üstelik AK Parti Hükümeti’nin Başbakanı değil. Anayasa hükümetinin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Sayın Ahmet Davutoğlu diyor ki, ‘Biraraya gelelim. Şu meseleyi bir konuşalım’ ona da ‘hayır’ diyor. Önümüzdeki seçimler sadece Ahmet Davutoğlu’nun, AK Parti Milletvekili adayı, İşte Erzurum’dan milletvekili adayı 10 sene Sağlık Bakanlığı yapmış Recep Akdağ’ın yada Kars’taki milletvekili adayı arkadaşlarımızın Ahmet bey, Selahattin Bey, diğer arkadaşlar gibi, oradaki il teşkilatlarının vazifesi değil, bu hepimizin vazifesidir. Sonuçta herkesin ailesi var. Herkesin çoluk çocuğu var. Herkesin geleceğe dair umutları var olmalı. Herkesin geleceğe dair güven ihtiyacı var. Biz bunun peşindeyiz. Geleceğe ait umutlarımızın ve güven ihtiyacımızın peşindeyiz” dedi.
“3 AY İÇERİSİNDE 2 BİN 500’YE YAKIN TERÖRİST ETKİSİZ HELE GETİRİLDİ”
Son üç ay içerisinde bölücü terör örgütü PKK’ya verilmiş olan tahribat daha önceki 33 sene içerisinde her hangi bir 3 yıllık dönemde verilememiştir. Hatta herhangi bir 5 yıllık dönemde verilememiştir diyen Akdağ, “Bizim başarılı olduğumuz bir 2011-2012 var. 1,5 seneye yakın bir süre bin 500 terörist güvenlik kuvvetlerimizce etkisiz hale getirilmiştir. 3 ay içerisinde 2 bin 500’ye yakın terörist etkisiz hele getirildi. Bu kolay iş değil. Bu nasıl oluyor biliyor musunuz? Ülkenin başında aslanlar gibi bir Cumhurbaşkanı oturuyor. Allah ondan razı olsun. Mili Güvenlik Kurulu başta olmak üzere silahlı kuvvetler, emniyet, emniyet istihbaratı, askeri istihbarat, milli istihbarat, hükümetin ilgili bakanları büyük bir uyum içinde çalışıyorlar. Evet 150’ye yakın şehidimiz oldu. hepsi yüreğimizi dağladı. Daha dün Şenkaya’da üç adım ötede iki uzman çavuşumuz Allah’ın rahmetine kavuştu. Cenab-ı Hak mekanlarını cennet etsin. Onların şefaatine bizi nail eylesin. Ama 2 bin 500’ye yakın teröristten bahsediyoruz. Kandil’den bahsediyoruz. Kandil darmadağın oldu. Biz hiçbir dönemde bunu yapamıyorduk hatırlar mısınız. Hep şöyle konuşuluyordu. ‘Jetlerimiz gidiyor, dağı, taşı bombalıyor geliyor.’ Belki tam böyle değildi belki bu ifade biraz haksızlık olur ama insanımızdaki algı böyle miydi, değil miydi. Ama bakın bugün nerede sığınakları varsa, nerede mağaraları varsa, sadece Kandil’de değil. İşte bizim çevremizde Varto, Tendürek, bizim yanı başımızda Çemçe-Madur Vadisi, Erzurum’un Şenkaya, Göle arasındaki araziler, buralara yerleşmiş olan ne kadar terörist varsa hepsinin hakkından güvenlik güçlerimiz geliyor ve buna devam edecek” diye konuştu.
“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KAFASINI EZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Terör örgütü PKK’nın kafasını ezmeye devam edeceklerinin altını çizen Eski Sağlık Bakanı Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, “İkinci bir husus evet bazıları 90’lara falan dönmek istiyorlar. Haşa Biz hayatını yaşayan, kendi ailesinin geçim derdinde olan vatandaşımız her zaman başımızın üstünde tuttuk, her zaman azizi bildik. Bundan sonrada aziz bileceğiz. Kimse bizden böyle bir şey beklemesin. Kimse vatandaşa zulüm ederek terör mücadelesi yapacağımızı Allah korusun beklemesin. AK Parti olarak bunu yapmayız, yapamayız, aklımızın köşesinden geçmez. Ama kim PKK terör örgütüyle irtibatlıysa, kim ona müzahir olarak, destek olarak sağda solda millete korku salmaya çalışıyorsa, köylerde komiteler kurup biliyorsunuz bunların hepsini Erzurum’da da yaşadık biz aynılarını. Kim sandığa giden vatandaşın iradesini engellemek için sandığın başına gidip eğer onu tehdit ediyorsa oyunu istediği gibi kullanmasına mani olup hatta kendisi kullanıyorsa yada daha önce bunu yaptıysa bunların hepsinin hakkından Türkiye Cumhuriyeti gelmeye muktedirdir. Bakın birer birer toplanıyorlar. Cumhuriyet savcıları gereğini yapıyor. Mahkemeler gereğini yapıyor. Emniyet hazırlığını yapıyor, İstihbarat bunu topluyor. Şuna kararlıyız arkadaşlar. Bazen bize soruyorlar da onun için bunu anlatıyorum. ‘Efendim hükümetin bu hizmetlerinden memnun musunuz?’ Allah razı olsun. Devletimiz bu meselenin üstüne gidiyor. Bir Anayasa hükümetinin başbakanı da olsa Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Genel Başkanı. Biz gördük buradaki kararlılığın ne kadar iş gördüğünü, fakat bu devam edecek mi acaba seçimden sonra devam edecek mi? size açıkça söylüyorum. Vatandaşımızı başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Saçının bir teline, bir kılına zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Ama terör örgütünün kafasını da ezmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“KARŞI TARAF SİLAHLARINI BIRAKSAYDI HİÇ KİMSENİN BURNU KANAMAZDI. HALEN BUGÜN SİLAHLARINI BIRAKSINLAR, SİLAHLI UNSURLARI TÜRKİYE’Yİ TERK ETSİN BU MESELE ÇÖZÜLÜR”
Sona olarak Çözüm Süreci’nden bahseden Akdağ, çözüm sürecinin bölücü terör örgütüne taviz verilen bir dönem olmadığını ifade etti.
Prof. Dr. Recep Akdağ, daha sonra şunları kaydetti:
“Biz istedik ki, hiç kimsenin burnu kanamadan , hiç kimse zarar görmeden bu mesele çözülsün. Çözüm süreci bunun adıdır. Birilerinin iddia ettiği gibi çözüm süreci bölücü terör örgütüne taviz falan verilen bir dönem değildir. Türkiye Cumhuriyeti bu dönemde hazırlıklarını tamamlamıştır. Karşı taraf silahlarını bıraksaydı hiç kimsenin burnu kanamazdı. Halen bugün silahlarını bıraksınlar, silahlı unsurları Türkiye’yi terk etsin bu mesele çözülür. Çözüm süreci nedir diye bana sorarsanız. İki cümle; bir terör örgütü silahlarını bırakacak, silahlı unsurlarını tasfiye edecek. İki dağlardaki gençler, bir şekilde oraya kandırılarak gitmiş, zorlanarak gitmiş yada her ne ise inanarak gitmiş gençler eğer kimseye zarar vermemişlerse yeniden topluma kazandırılacaklar bu kötü bir şey mi? Ama biz bu süre içerisinde kendi uydumuzu hazırladık. Kendi insansız hava araçlarını hazırladık. O inleri vuran kendi silahlarımızı, kendi füzelerimizi imal eder hale getirdik. Devletin içerisinde çöreklenmiş bir kitleyi ortadan kaldırmak için gerekenleri yaptık.”
Memur-Sen’in düzenlediği ‘Öncü Medeniyet Güçlü Sendika- Büyük Türkiye’ adlı programa; AK Parti Kars Milletvekili adayları Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Suat Ögel, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve partililer katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kars’ta STK’lar Ve Muhtarlarla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN