Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tosya’da Belediyesi Çevre Düzenleme Çalışmalarına Hız Verdi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tosya’da Belediyesi Çevre Düzenleme Çalışmalarına Hız Verdi
’nun Tosya ilçesinde Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ve tüm birim müdürleri ile birlikte ilçede incelemelerde bulundu.
Şehir merkezi adım adım gezilerek incelenirken özellikle ana caddeler üzerindeki olumsuzlukların giderilmesi için ilgili birimler görevlendirildi. Kış mevsiminin ardından özellikle ara sokaklarda meydana gelen üst yapıdaki olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalara başlayan Tosya Belediyesi ekipleri bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte de önemli çalışmalara imza atacak. Yıllar önce şehir merkezinde yer alan yeşil alanın zamanla özelliğini yitirdiğini ve kullanılan malzemenin de eskidiğini ifade eden Başkan Kazım Şahin, bölgenin yenilenmesi için gerekli çalışmaları yapacağını ifade etti.
Yemeniciler Çarşısı’nın Anadolu arastası görünümüne kavuşturulması için yapılan projenin ardından 2014 yılında ilk kazmanın vurulmasıyla birlikte hızlıca buradaki çalışmaların da bitirildiğini ifade eden Başkan Şahin bölgedeki eksiklikleri de inceleyerek gerekli talimatlarda bulunduklarını ve yine Yemeniciler Çarşısı’na yeni bir şadırvan yapımı için kolları sıvadıklarını kaydetti.
Geçtiğimiz dönem içerisinde yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Şahin; “ Kış mevsiminin ardından ilçe genelindeki üst yapıda deformeler olmuş ve yine Kuru Çay üzerinde yer alan yeşil alanda da kullanılan malzeme özeliğini zamanla yitirmiştir. Bölgelerin yenilenmesi için gerekli etütleri ilgili çalışma arkadaşlarımızla yaptık. Ayrıca yine bilindiği gibi Yemeniciler Çarşısı’nda oldukça önemli bir projeye imza atarken önümüzdeki dönemde de ilçemizin imarı için projeler üreterek hayata geçireceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tosya’da Belediyesi Çevre Düzenleme Çalışmalarına Hız Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN