Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasgeg, Ağlı’da Öğrencilere Kitap Hediye Etti

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kasgeg, Ağlı’da Öğrencilere Kitap Hediye Etti
Genç Girişimciler Derneği (KASGEG), Ağlı’da bulunan Nedime Kaya Ortaokuluna kitap yardımında bulundu.
Okulun kitap eksiğini haber aldıktan sonra dernek üyeleri tarafından kısa sürede toplanan çok sayıda kitap, kalabalık bir heyetle Ağlı’da öğrencilere teslim edildi.
Uzun zamandır Kastamonu’nun tanıtımı ve kalkınması, eğitim, sosyal sorumluluk ve kişisel gelişim alanında projeler üreterek hayata geçiren KASGEG, son olarak Ağlı için anlamlı bir kitap kampanyası düzenledi. KASGEG üyeleri tarafından Ağlı Nedime Kaya Ortaokulu’nda kütüphane oluşturuldu.
Okulun Türkçe Öğretmeni Asuman Aydın, bundan 1,5 ay önce KASGEG ile sosyal medya üzerinden irtibata geçerek sahip oldukları kitaplar konusundaki eksikliği belirttiklerini söyledi. Aldıkları mesajın ardından hızla harekete geçen KASGEG yetkilileri, kısa sürede büyük bir özveri ortaya koyarak 300 öğrenci kapasiteli okul için 2 bine yakın kitap topladı.
KASGEG Genel Başkan Zafer Küçükşabanoğlu, Kastamonu Şube Başkanı Gökhan Çağın ve üyelerden oluşan kalabalık bir heyet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Özdoğan, Nedime Kaya Ortaokulu Müdürü Aydın Yıldız, kampanyanın yapılmasına vesile olan Türkçe Öğretmeni Asuman Aydın ve Nedime Kaya Ortaokulu Öğretmenleri tarafından karşılandı.
Kitap yardımının Ağlı için çok önemli olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Özdoğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Genel Başkan Zafer Küçükşabanoğlu ise, “Sadece merkezde değil, bugüne kadar Tosya, Cide, Taşköprü ve Seydiler ilçelerinde çeşitli etkinlikler yaptık, şimdi de Ağlı ilçesinde böylesine yararlı bir kampanya vesilesiyle bulunduğumuz için çok büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Bundan sonra da bu tür kampanyalar ve etkinlikler ile diğer ilçelere de ulaşmayı hedefliyoruz. Nedime Kaya Ortaokulu gibi diğer ilçelerimizde de okuyan öğrencilerimizin Kastamonu’muzun geleceği olduğunun farkındayız ve KASGEG olarak üstümüze düşen her ne varsa yapmaya hazırız. Bizlere sosyal medya üzerinden ulaşan ve bu kampanyanın baş mimarı olan değerli hocamız Asuman Aydın Hanımefendi’ye şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu mesaj sonrasında son derece hassasiyet gösteren tüm üyelerimize özverili çalışmaları için tekrar teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kitapların yerleştirildiği bölüme KASGEG Kütüphanesi adını veren başta okul müdürümüz Aydın Yıldız Beyefendi olmak üzere tüm yetkililere tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. Memleketimizin geleceğinin ancak eğitim seviyesi yüksek nesillerle parlak olacağı bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasgeg, Ağlı’da Öğrencilere Kitap Hediye Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN