Ali Cesuroğlu, Güven Tazeledi

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ali Cesuroğlu, Güven Tazeledi
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Ali Cesuroğlu, güven tazeledi.
Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ali Cesuroğlu, kuruluşlarından bugüne kadar geçen 3 yıllık süreç içerisinde sorumluluklarının bilincine vararak çalıştıklarını söyledi.
‘Savaşa katılanların kaderlerinde ya şehit olmak ya da şanlı bir şekilde Gazi olarak yaşamak vardır’ diyen Başkan Cesuroğlu, “Gazi, vatanı için canını ortaya koyan fedakâr kahramandır. Savaş savaş diyoruz ama sözün kısacası savaş anlatılmaz ancak yaşanır. Yani onu yaşayanlar bilir. Çalışma faaliyetlerimizde Kastamonulu olarak doğruluğu, dürüstlüğü ön planda tuttuk. Gazilerimizin başı dik, şerefli ve onurlu olması en önde gelen prensibimiz olmuştur. Bu suretle sözde değil özde gazi sevgisinin ortaya çıkarılması sağlanmıştır” dedi.
Ellerinden geldiğince var olan sorunları çözmeye çalıştıklarını belirten Vali Şehmus Günaydın ise, “Gazilerimiz şehitlerimizin yakınlarıyla el birliği yaparak sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz. Gazi ve şehit ailelerimizin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye çalışıyoruz ve elimizden geldiğince sorunları çözmeye çalışıyoruz. Eylül ayı gibi Çanakkale şehitlerimizi ziyarette gideceğiz” diye konuştu.
Ne Anadolu’nun ne de başka bir yerin altın tepsilerle sunulmadığına dikkat çeken Türkiye Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan da, “Osmanlı İmparatorluğu fetih ettiği ülkelerde huzur, adalet getirdiği biliyoruz ama Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanlarında Türklerin zor duruma uğradığı soykırıma uğradığını hepimiz biliyoruz. Türklere karşı her yerde nankörce saldırılara uğradık. Çoluk çocuk demeden öldürdüler. İmam gücüyle Kurtuluş Savaşı’nı kazandık. Allah razı olsun başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ne Anadolu ne de başka bir yer bize altın tepsilere sunulmadı. Çok büyük savaşlar verdik” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Ali Cesuroğlu, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Cesuroğlu, Güven Tazeledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN