’da Ortak Su Ürünleri Denetimi Yapıldı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kastamonu’da Ortak Su Ürünleri Denetimi Yapıldı
’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, dip trolü ile avcılık yapan balıkçı gemisi ve teknelerini denetlediler.
Su ürünleri avcılığına getirilen düzenlemelerin takip edilmesi ve kontrolü amacıyla, Kastamonu ve Sinop İl Müdürlükleri Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Kontrol Personeli ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı TCSG-96 Komutanlığı yetkililerince denizde ve yedi karaya çıkış noktasında ortak eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.
Denetime, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün yanı sıra 6 sahil ilçe müdürlüğü personeli de katıldı. Söz konusu denetimlerde, 11 adet dip trolü ile avcılık yapan balıkçı gemisi ve bir adet nakil vasıtası denetlendi. Yapılan denetimde gemilerde, ürün, av araçları, ruhsat tezkereleri ve belge kontrolü yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekiplerin birlikte yaptıkları planlı ve plansız denetimler, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün, su ürünleri ve yaşam alanlarını korumak, koruma ve kullanma dengesini gözeterek işletmek, etkin bir denetim sistemi oluşturarak sürdürülebilirliği sağlamak misyonu çerçevesinde kesintisiz olarak önümüzdeki günlerde de devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu’da Ortak Su Ürünleri Denetimi Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN