Defterdarlıktan, TÜİK Personeline Eğitim

Giriş Tarihi: 4.5.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 09:15
Defterdarlıktan, TÜİK Personeline Eğitim
Defterdarlığı’nda görev yapan personeller tarafından TÜİK çalışanlarına “5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu” konulu eğitim verildi.
Kastamonu Defterdarlığı’nda görev yapmakta olan Uzman Sezer Tetik tarafından TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü personeline “5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu” konulu eğitim verildi. Eğitimde, Uzman Sezer Tetik tarafından 1050 sayılı eski kanun yerine yürürlüğe giren 5018 sayılı kanun ile kamu mali yönetiminde gerçekleşen yenilikler ile kontrol kanununun getirdiği yenilikler anlatıldı.
Eğitimde genel olarak yeni kanun ile kamu mali yönetiminde değişen işleyişe kurumlar tarafından hızlı bir şekilde uyum sağlanmasının kurumsal işlerde iyileşmeye yol açacağı ve eski kanun ile sistemde meydana gelen aksaklıkların ortadan kaldırılacağı aktarıldı. Eğitimin ilerleyen bölümlerinde kontrol kanunu ile güçlendirilen kamu kontrol mekanizmasında yaşanan yeniliklerden ve mekanizmanın nasıl daha etkin kılınacağından somut örnekler üzerinden bahsedildi. Personelin sorularının cevaplandığı son bölümün ardından eğitim tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Defterdarlıktan, TÜİK Personeline Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN