Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi
Kazakistanda düzenlenen ’’Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Forumu’’na Küre Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Dç.Dr. Ahmet Öğreten ’’Anadolu Ormanları ve Kazakistan bozkırları Tahribinde 1856 Paris Antlaşmasının rolu başlıklı bildirisiyle katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti arasında ormancılık alanındaki işbirliğinin akademik ve pratik düzeyde geliştirilmesine katkı sağlamak, Kazakistan ve Orta Asya’nın diğer ülkelerindeki en temel çevre problemi olan ormansızlaşma, orman tahribi ve çölleşme sürecine dikkat çekmek ve ortaya konulan konuların tartışılarak özelde Kazakistan’a genelde ise benzer ekosistem özellikleri gösteren aynı coğrafyanın diğer ülkeleri için somut veriler elde etmeyi hedefleyen “Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon ve Restorasyon” temalı Uluslararası Bilimsel Forum, Kazakistan’ın S. Seifullin Kazakn Agro Technical Üniversitesi ile Üniversitesi işbirliğinde 8-12 Haziran 2015 tarihinde Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirildi.
Koordinatörlüğünü Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan ile   S. Seifullin Kazakn Tarım Teknik Üniversitesi Orman kaynakları ve ormancılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dani Sarsekova’nın yaptıkları ve dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda bilim adamının tebliğleriyle katkı sağladığı foruma Küre Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öğreten “Anadolu Ormanları ve Kazak Bozkırlarının Tahribinde 1856 Paris Antlaşmasının Rolü/The Role of The Treaty of Paris 1856 on Destruction of Anatolian forests and Kazakh Steppe” başlıklı bildirisiyle katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozuk Orman Alanlarında Rehabilitasyon Ve Restorasyon Forumu Kazakistan’da Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN