Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi, Ramazan Bayramına Hazır

Giriş Tarihi: 15.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kastamonu Belediyesi, Ramazan Bayramına Hazır
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bilindiği üzere 17 Temmuz Cuma günü Ramazan Bayramının ilk günü. Tüm Kastamonu halkımızın Ramazan Bayramını şimdiden kutluyor, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Kastamonu Belediyesi olarak Ramazan Bayramı ile alakalı her türlü hazırlığımızı tamamladık. Bayram süresince tüm birimlerimiz göreve hazır halde konuşlandırılmıştır. Zabıta, Temizlik İşleri, Mezarlıklar ve Fen İşleri Müdürlüklerimiz nöbetçi ve icapçı listelerini oluşturmuştur. Bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi. Bayram süresince herhangi bir olumsuzlukta bu ekipler müdahale edeceklerdir” dedi.
GIDA KONTROLLERİ ARTTI
Ramazan Bayramı öncesinde gıda kontrollerinin arttırıldığını söyleyen Başkan Babaş, “Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken semt pazarlarında da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı. Zabıta ekiplerimizce Bayram öncesi ve bayram süresince Kastamonu’da açık bulunacak iş yerleri tespit edilmiştir” diye konuştu.
MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR
Vatandaşların Bayramlarda özellikle mezarlıkları da yoğunlukta ziyaret ettiğine dikkat çeken Tahsin Babaş, şöyle konuştu: “Bu durumu da göz önünde bulundurarak Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarımızdaki periyodik olarak temizlik ve bakım yapıyoruz. Ancak bayram nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak genel bir temizlik de gerçekleştirdik. Mezarlıklarımızda arefe günü gülsuyu bulundurarak ziyarete gelenlere ikram edilecek”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu Belediyesi, Ramazan Bayramına Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN