Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamçı: Üniversiteler huzur içinde eğitimi sürdürüyor

Valisi Süleyman Kamçı ‘Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı’nda kentteki üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldi

Giriş Tarihi: 1.10.2016
Kamçı: Üniversiteler huzur içinde eğitimi sürdürüyor
Valisi Süleyman Kamçı, 2'si devlet 4 üniversitesi bulunan ve 65 bin öğrencinin yükseköğrenim gördüğü Kayseri'de gerekli tedbirlerin görüşülmesi için düzenlenen "Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı"nda üniversite rektörleri ve güvenlik birimlerinin yöneticileri ile bir araya geldi. Vali Kamçı başkanlığında düzenlenen toplantıya Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Dursun Mat, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Komutanı Jandarma Albay Halil Uysal ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Kayseri İl Müdürü Sakin Terzi ile ilgili kamu kurumlarının yöneticileri katıldı. Vali Kamçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 4 üniversiteye sahip Kayseri'nin bu zenginliğinin farkında olduğuna işaret ederek, 65 bin öğrenci ve aileleriyle birlikte akademik ve idari personel yapısı dikkate alındığında çok geniş bir kitleyi ilgilendiren yüksek öğrenimin huzur ve güvenliğini devam ettirme kararlılığında olduklarını söyledi.

KAYSERİ BİLİM KENTİ
Vali Kamçı, Kayseri'nin bünyesindeki 4 üniversite ile de " Kenti" olmayı da çoktan hak ettiğine işaret etti. Ailelerin evlatlarını üniversitelere gönderirken güvenlik konusuna özel önem vermeye başladığını kaydeden Vali Kamçı "Aldığımız tedbirler sayesinde birkaç münferit küçük olay dışında üniversitelerimiz huzur ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürüyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamçı: Üniversiteler huzur içinde eğitimi sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN