Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’yü temizledik üretime devam

Giriş Tarihi: 5.11.2016
FETÖ’yü temizledik üretime devam

Boydak Holding’in yeni CEO’su Ertunç Laçinel, “Türkiye’nin mobilya ve tekstilde üretim üssüyüz. Artık biz üretiyoruz, Türkiye alkışlıyor” dedi

Boydak Holding'in yeni CEO'su Ertunç Laçinel, İstikbal, Bellona, Boyteks ekonominin yükselen yıldızı olduğunda söyledi. Laçinel, "Türkiye'nin mobilya ve tekstil de üretim üssüyüz. Bugün gelinen noktada üretim gücümüzü şahlandırdık, üreterek yolumuza devam ediyoruz. Artık biz üretiyoruz, Türkiye alkışlıyor" dedi. Türkiye'nin en büyük mobilya sektörünü yöneten Laçinel, "Hız kesmedik, gaza bastık. Böylece geriye düşmedik" diye konuştu. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiğini söyleyen Ertunç Laçinel, 30 bin metre karelik alanda Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezi olacağını artık İstikbal'in ve Bellona'nın global bir marka olması için çalıştıklarını 1700 olan bayi sayısını 2017 de 1800 çıkaracaklarını, geldikleri günden beri 25'e yakın bayi açtıklarını, hatta daha önce bayilik alan kişileri tek tek incelediklerini içerisinde vatan haini olan bayilerin bayiliklerini iptal ettiklerini söyledi. 12500 çalışanı ile üretime hızla devam ettiklerini söyleyen Laçinel, yurt dışında dahi 200'e yakın olan bayi teşkilatını 300'e çıkaracaklarını İstikbal ve Bellona'nın ürünlerinin sadece Türkiye'de değil artık Avrupalı insanlarında evlerinde görünmesi istemektedirler.

ÇOCUKKEN TİCARETE ATILDI
10 yaşından beri ticaretin içinde olan Laçinel, ticareti Tahtakale ve Mahmutpaşa'da küçük yaşlarda öğrendiğini uzun yıllar İstanbul'da büyük şirketlerde genel müdürlük yaptığını söyledi. "Atıl kapasiteden kurtulmalıyız" diyen Ertunç Laçinel, "2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için ürettiğimizi daha katma değerli bir hale dönüştürmeliyiz. Küçük ölçekli yatırımlardan uzak durmalıyız. Mobilya sektöründe de dünyayla rekabet edebiliyor olmalıyız. Hatta teknolojiyi çok iyi kullanarak internet üzerinde online satışlarına başlayacağız" dedi. 2023 hedeflerini çok önemsiyoruz. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için Türkiye olarak yıllık yüzde 7-8 büyüme oranının altına inmememiz gerekiyor ifadesini kullandı. "Boydak Holding'in artık üretimde ve ihracattaki hedefini daha yükseklere çıkarmamız gerekiyor" diyen Laçinel, istikrarlı şekilde devam eden eden Türk siyasetinde ekonomi de ve üretimde artık daha hızlı koşulması gerektiğini, yatırımlara da hız vereceklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’yü temizledik üretime devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN