Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhteşem resepsiyon

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Muhteşem resepsiyon

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile eşinin ev sahipliği yaptığı Cumhuriyet resepsiyonuna Bakan Mehmet Özhaseki ve eşi de katıldı

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı,Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle resepsiyon verdi. Kamçı, "Daha gelişmiş bir Kayseri ve Türkiye için mesai kavramı gözetmeksizin var gücümüzle çalışmalıyız" dedi. Hilton Hoteli'nde verilen resepsiyona Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı ev sahipliği yaptı. Vali Kamçı ve eşi davetlileri resepsiyon salonunun kapısında karşıladı. Vali Kamçı, "Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyor,kuruluşta ve kurtuluşta emeği geçen ecdadımızı şükranla anıyorum"dedi. Vali Kamçı cumhuriyetin büyük devletler kurmuş bir milletin çağdaşlaşma sürecinin son aşaması olduğunu dile getirerek, "Cumhuriyet, muasır medeniyetler,seviyesine çıkabilmenin anahtarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen, yeni nesil istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onun yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz" sözünü rehber edinip, hedefe ulaşmak istiyorsak iyi eğitilmiş, donanımlı, tarihi kültürü bilen, yaşadığı coğrafyanın dinamiklerini okuyabilen bir nesil yetiştirmeliyiz. Bu amaçla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yılını kutladığımız bugün de, her alanda daha gelişmiş bir Kayseri ve Türkiye için mesai kavramı gözetmeksizin, var gücümüzle çalışmalıyız" diye konuştu. Resepsiyona eşi ile katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bizim Cumhuriyetimiz belli zümrelerin değil, 79 milyonluk aziz milletimizin tamamının cumhuriyetidir. 93 yılda ilmek ilmek işlediğimiz demokrasi, hukuk ve medeniyetler nakışına kastetmek isteyen alçaklar, 15 Temmuz gecesinde FETÖ mensubu hainlar aziz milletimizin karşısına çıkmışlardır. Şu husus bilinmelidir ki, FETÖ ipleri dış mihrakların elinde olan ve onların isteği doğrultusunda ülkemizi yeniden, dizayn etmekle görevlendirilmiş kukla bir örgütten başka bir şey değildir" dedi.

Belediye başkanları da resepsiyondaydı
Cumhuriyet resepsiyonuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkkılıç, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlar, şehit ailleri, gaziler, üniversite rektörleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhteşem resepsiyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN