Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sayıştay raporunda Melikgazi’ye övgü

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Sayıştay raporunda Melikgazi’ye övgü

Başkan Memduh Büyükkılıç, 2015 Yılı Sayıştay Teftiş Raporu’nda belediye yatırım ve hizmetlerine tam not verildiğini açıkladı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi'nin 2015 Yılı Sayıştay Teftiş Raporu sonuç bölümünde belediye yatırım ve hizmetlerine tam not verildiğini söyledi. 2015 yılı Sayıştay müfettişlerinin belediyenin mali rapor ve tablolarını bütün önemli yönleriyle doğru ve güvenilir bilgiler içerdiği kanaatinin belirtildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, örnek ve referans belediye olarak bunun son derece önemli olduğunu kaydetti.

OLUMLU RAPOR
Başta anayasa olmak üzere büyükşehir ile belediye yasa ve yönetmeliklerine son derece bağlı ve rehber olarak çalıştıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, "Hesaplarımız ile mali bilançomuz incelenerek olumlu bir rapor tanzim edilmiştir" diye konuştu. Büyükkılıç, "Belediyemizin mali rapor ve tablolarının maddi durağan varlıklar ve maddi olamayan varlıklar detaylı olarak incelenmiş ve bütün önemli yönleriyle doğru ve güvenilir bilgiler içerdiği ifade edilmiştir. Belediye iş ve işlemleri sonucu mali harcamalar ve evrakların yerinde ve zamanında tanzim edilerek yerinde harcamalarda bulunulduğu bu rapor ile ortaya konulmuş olmaktadır" dedi. Başkan Büyükkılıç, Sayıştay raporunun belediye işlerinin şeffaf ve yasal çerçevede yürütülmesi açısından çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sayıştay raporunda Melikgazi’ye övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN