Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırşehir’in vizyonu projelerle değişiyor

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği günden bu yana her biri örnek oluşturucak projeler oluşturdu. Bu projelerle sosyal belediyecilik hizmetleri Kırşehirlilerle buluşturuldu

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Kırşehir’in vizyonu projelerle değişiyor
elediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik hizmetlerine ağırlık veriyor. Bunların başında da Hayır Evi, Kadın Emek Pazarı, mahalle konakları, cenaze hizmetleri, sosyal projeler, Aile Yaşam Merkezi ve Belediye Gençlik merkezi geliyor.

İYİLİK VER İYİLİK AL
Kırşehir'in ihtiyaç mağazası, iyilik verip, iyilik alabilecek hayır evi ihtiyaç sahibi vatandaşların vermeden aldığı bir iyilik mağazası olarak hizmetini sunuyor. Vatandaşlar tarafından yapılan birinci ve ikinci el ürün bağışları ile hizmetlerin yürütüldüğü mağazada gıdadan , bebek kıyafetlerine, mutfak ürünlerinden yetişkin kıyafetlerine, yatak, yorgan, yastık, koltuk, çanta, ayakkabı gibi her çeşit ürünün yer alıyor. Başkan Bahçeci'nin göreve geldiği günden bu yana kimsesiz, yemek yapamayacak durumda olan yaşlılara her gün sıcak yemek götürülüyor. Belediyenin yemekhanesinden birbirinden güzel yemekler pişiyor ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün tespitleri ile sahiplerine dağıtılıyor. Şefkat Eli Projesi'nde 47 öksüz ve yetim çocuk, Gönül Dağı Projesi'nde de 29 muhtaç aileye yarde eli uzakılıyor. Belediyenin Park Bahçeler Müdürlüğü Mezarlıklar Şefliği 7 gün 24 saat aldığı cenaze bildirim formları üzerine, talep eden vatandaşların cenaze yıkama hizmetlerini ve defin işlemlerini ekipler ile gerçekleşiyor. Kırşehir'de bir yakınını kaybeden vatandaşın kendisini hiç yalnız hissetmemesi için Kırşehir Belediyesi tüm ekiplerini vatandaşın emrinde hizmet sunmaya hazır tutuyor.

KONAKLARA BÜYÜK İLGİ
Mahalle Konakları ve Sosyal Yaşam Merkezleri'nden her geçen gün bir yenisini daha vatandaşın hizmetine sunuluyor. Bahçelievler Konağı ve Kervansaray Konağı vatandaşlar tarafından oldukça yoğun talepler alıyor. Birçok beceri, yetenek kurslarının yanı sıra çocuklara etüt merkezi olarak hizmet veriliyor. Kişisel gelişim sunumları da oldukça talep edilen diğer faaliyetler arasında. 2014 yılında yapımı için söz verilen 40 proje arasında yeni mahalle konakları da bulunmaktadır. Yaşam Merkezi ve Belediye Gençlik Merkezi (BEGEM) ilin ilgi odağı. Kırşehir'de kültürel, sosyal ve eğitsel alanda faaliyetlerimizi artırmak ve Kırşehirlilerin ihtiyacı olan etkinlikleri düzenlemek için bu merkezlerimizi açtık diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "kurslarla Kırşehir'de sosyal hayata zenginlik katıyoruz" dedi. Çocuklar belediyenin düzenlediği sünnet şöleni ile erkekliğe ilk adımını atıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir’in vizyonu projelerle değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN