‘Marka ülke’yi ön plana çıkaralım

Giriş Tarihi: 18.3.2017
‘Marka ülke’yi ön plana çıkaralım

Terörün sadece Türkiye’nin sorunu olmadığını belirten Artaş İnşaat Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, “Yurtdışında ‘güvenliyiz’ yerine ‘turizm markasıyız’ vurgusu yapalım” diye konuştu

Artaş İnşaat Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, yurtdışında "güvenli bir ülkeyiz" yerine, "turizm markasıyız" kavramına vurgu yapılması gerektiğini açıkladı. Dünyada güvenli bir şehir veya ülkenin olmadığının altını çizen Recep Arifoğlu, "Soruyorum size,. Dünyanın hangi şehri veya ülkesi yüzde 100 güvenli? Amerika, Fransa, Almanya dahil dünyanın herhangi bir yerinde terör olayı yaşanabiliyor" dedi. Terörün sadece Türkiye'nin değil, tüm dünya ülkelerinin ciddi bir sorunu olduğunu vurgulayan Arifoğlu, "Türk turizmciler olarak, son bir yılı aşkın süredir, "güvenli bir ülkeyiz" açıklamalarını yapıyoruz. Eğer, dünyanın hiçbir yeri güvenli değilse bizlerin yaptığı bu açıklamalar sonuçsuz kalabiliyor. Öyleyse, bizler de gündemlerimizi değiştirelim. İmparatorluklara başkentlik yapan, medeniyetlerin beşiği Türkiye'nin, turizmde marka bir ülke olduğunu vurgulayalım. Türkiye kadim bir ülkedir ve her şeyin bir hikâyesi vardır. Kısaca, sahip olduğumuz tarihi, kültürel hazinelerimizi, doğal güzelliklerimizi, eşsiz lezzetlerimizi, Türk misafirperverliğimizi anlatalım. Çünkü sahip olduğumuz zenginliğimizi, dünya genelinde henüz bilmeyen milyarlarca insan var" diye konuştu. Bir yılı aşkın süredir daralma yaşayan İstanbul turizminin, 2018 yılında tamamlanması planlanan 2 projeyle yeniden yükselişe geçeceğini anlatan Recep Arifoğlu, "3. havalimanı ve Galataport, turizm sektörümüz yeniden atağa geçecektir. Nitekim İstanbul otellerinde, 100 Euro'dan, 55 - 60 Euro bandına gerileyen gecelik oda fiyatları da, 2018'den sonra yükselişe geçecek" dedi.

ORTADOĞULU MİSAFİRLER AĞIRLIKTA
İstanbul'un tarihi yarımadasında bulunan BW PLUS The President Hotel ve BW Citadel Hotel'in, iki yıl öncesine kadar ağırlıklı olarak Avrupalı turistlere hizmet verdiğini ifade eden Recep Arifoğlu, şu an ağırlıklı olarak Ortadoğulu turistlere hizmet vermekte olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Marka ülke’yi ön plana çıkaralım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN