Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonunda Kayseri’ye denizi de getirdiler

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, en büyük hayalini gerçekleştirdi. Yamula Baraj Gölü kenarında Kuşçu Tatil Köyü'nü kurdu. Köyde balıkçılıktan, su sporlarına, tekneden, sörf ve yelkene kadar her türlü faaliyet var. Deniz özlemi biten Kayserililer, kıyıda "kafa dinleme" fırsatını da buldu

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Sonunda Kayseri’ye denizi de getirdiler
Kocasinan Belediyesi'nin Kuşçu Marina'da düzenlediği 'Kuşçu Tatil Köyü Tanıtımı ve Olta Balıkçılığı Günleri' etkinliğine Kayserililer büyük ilgi gösterdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'de sosyal hayatı renklendirmek, zenginleştirmek ve alternatifleri artırmak için gecegündüz demeden çalıştıklarını vurguladı. Etkinliğin ödül ve kapanış törenine, Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, Kocasinan Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, davetliler ve hafta sonunu Kuşçu Marina Tatil Köyü'nde geçirmek isteyen binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen etkinlik, Kocasinan Belediyesi'nin desteğiyle çevre duyarlılığını artırmak ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla Kayseri Bisikletliler Derneği'nin işbirliğinde 'Bisiklet Turu' ile başladı. Sabahın erken saatlerinde Kocasinan Belediyesi önünden Yamula Barajı'na kadar 32 kilometre pedal çeviren bisiklet severler, renkli görüntüler oluşturdu.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Daha sonra balık tutma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. 37 cm boyunda karadan alabalık yakalayarak birinci olan Mahmut Aydemir'e ve bottan 52,5 cm balık tutan Mine Yücefaydalı'ya birincilik ödülünü Çolakbayrakdar verdi. Çolakbayrakdar, "Kuşçu bölgesini, Kayseri'nin sosyal hayatını renklendirecek bir alan haline getirmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Burada özellikle motor tutkunları, bisiklet severler ve olta balıkçıları için özel çalışmalar yapıyoruz. Etkinlikte, Yamula'nın kadınından erkeğine gencinden yaşlısına herkese hitap edecek bir bölge haline geldiğini gördük. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin şehrimizde daha fazla yapılması için her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

BURASI BİR BAŞARI HİKAYESİDİR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı etkinlikte bir konuşma yaptı. Bakan Özhaseki, "Yaptığımız yatırımlardan birisi de Yamula Barajı'dır. Allah'a hamdolsun büyük bir gayretle zorluklar içerisinde bu projeyi gerçekleştirdik. Burası bir başarı hikâyesidir. Burada bizlere yardım eden hayırla anmamız gereken görevliler var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonunda Kayseri’ye denizi de getirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN