Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksek irtifa kampları başlıyor

İncelemelerde bulunan Rusya ve Avrupa’dan bisiklet federasyon başkanları ile kulüp antrenörleri Erciyes yüksek irtifa kamplarına bu yıldan itibaren başlayacaklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Yüksek irtifa kampları başlıyor
Özel konumu ve güçlü altyapısıyla farklı spor dallarına alternatif imkânlar sunan Erciyes Turizm Merkezi, sadece kış sporlarının değil yaz sporlarının da merkezi oluyor. Türkiye'de ilk olarak 2.200 metrede farklı zorluk derecelerine göre oluşturulan bisiklet parkurları profesyonel ve amatör düzeydeki bisiklet tutkunları için en iyi imkânları sağlıyor. Kayseri Erciyes A.Ş. organizatörlüğünde Cartier Tour partnerliğiyle Beyaz Rusya, Ukrayna, Letonya, Polonya, Belçika, gibi ülkelerden gelen bisiklet federasyon başkanları, genel sekterler ve kulüp antrenörleri yüksek irtifa bisiklet kampları için Erciyes'te incelemelerde bulundular.

PARKURLAR ÇOK GENİŞ
İrtifa kampları için Erciyes'in çok iyi imkânlara sahip olduğunu ifade eden spor otoriterleri, Dağ'da çok geniş bisiklet parkurları mevcut. 2 bin 200 metre irtifada konaklama ve tesisleşmenin çok gelişmiş olması ve bisiklet antrenmanları için her türlü altyapının hazır olması bizi çok sevindirdi. Parkurlar planlı ve profesyonelce hazırlanmış ve altyapı sporcuların yarışlara hazırlanması için en iyi imkânları sunuyor. Bu yüzden tabiat güzellikleri bakımından çok zengin olan Erciyes'te yüksek irtifa antrenmanları için bu yıldan itibaren sporcularımızı getirmeye başlayacağız dediler. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes'in Dünya çapında bir sportif kamp merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek irtifa kampları başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN