Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeyi unutturmamak için 15 Temmuz parası biriktirdi

Mesut Karasu (13), 15 Temmuz’u unutturmamak için 273 adet hatıra parası biriktirdi. Mesut, paraları şehitlerin ailelerine bağışlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Darbeyi unutturmamak için 15 Temmuz parası biriktirdi
Medine İmam Hatip Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Mesut Karasu, 273 adet 15 Temmuz parası biriktirdi. Paraları biriktirmesinin 4 ay sürdüğünü dile getiren Mesut Karasu, "Babamın verdiği paraları bakkala, fırına gidip 15 Temmuz paraları ile değiştirdim. 15 Temmuz'u unutturmamak için böyle bir şey yaptım. Paraları 15 Temmuz'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine bağışlayacağım" dedi.

'TEK TEK BİRİKTİRDİ'
Anne Havva Karasu ise meblağ çok büyük olmasa da çocuğunun hain darbe girişimini unutmaması için kendisine destek olduklarını söyledi. Havva Karasu, "Oğlumun paraları tek tek okuldan, arkadaşlarından değiştirerek getirdiğini gördüm. Ne yapacağını sordum, 'Hatıra olsun diye biriktiriyorum' dedi. Baktım, heves ediyor, tek tek biriktiriyor, babası harçlık verince onu fırından, bakkaldan değiştirip geliyor, biz de destek olduk. 4 ay gibi kısa bir sürede birike birike bu sayıya ulaşmışız. Önemli olan çocuğuma, gelecek nesillere bu darbe girişimini unutturmamak. Meblağda fazla bir şey yok ama önemli olan o duyguyu verebilmek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeyi unutturmamak için 15 Temmuz parası biriktirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN