Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davullu zurnalı kentsel dönüşüm

Yunus Emre Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesini sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar, evlerinin yıkımı sırasında davul zurnayla oynadı

Giriş Tarihi: 12.8.2017
Davullu zurnalı kentsel dönüşüm
Kocasinan Belediyesi, Yunus Emre Mahallesi'nde planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi'ni başlattı. Bölgede tespit edilen binaların yıkımı için tören düzenlendi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın ev sahipleriyle birlikte vurduğu balyoz darbesiyle yıkım start aldı. Uzunu süredir projenin başlamasını bekleyen mülkiyet sahiplerinin yıkım sırasındaki neşeli tavırları dikkat çekti. Ev sahipleri, iş makineleri çalışırken davul zurna eşliğinde çiftetelli oynadı.

BÖLGENİN KADERİ DEĞİŞECEK
'Yeni Kocasinan' için hızlı bir şekilde dönüşüm sağladıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, Yunus Emre Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmasının bölgenin kaderini değiştireceğini söyledi. Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm sürecinin uzun soluklu bir süreç olduğuna dikkat çekerek, "Yunus Emre Mahallesi'nde başlattığımız dönüşümü Gaziosman ve Yavuzlar Mahallesi'nde de devam ettireceğiz. Bölgenin tamamının kaderini değiştireceğiz." dedi.

MODERN YAŞAM ALANI
Yaklaşık 2 yıldır süren çalışma sonucunda köhne binaların yıkımını gerçekleştirdiklerini belirten Çolakbayrakdar, "Vatandaşımızın rızasını alarak yıkımı başlattık. İnşallah köhne yapı yıkımlarının en kısa zamanda tamamlanmasıyla birlikte, şehrimize daha modern yaşam alanlarının olduğu yepyeni bir bölge kazandıracağız. Yaklaşık yüzde 90 oranda hak sahipleriyle anlaşmış durumdayız. Diğer kısımla ilgili ümit ediyorum ki anlaşmamız tamamlanacak ve bundan sonra da Yunus Emre Mahallesi için önümüzde hiçbir engel kalmayacak. Buranın değişmesi, dönüşmesi ve yenilenmesi için gerekli adımların hepsi tamamlanmış ve atılmış olacak" ifadelerini kullandı. Kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Mahallemizde eski konutları yıkarak, yerine daha modern, daha yeşil, daha yaşanabilir ve daha sağlıklı yaşam alanları inşa edeceğiz. Konutları planlarken sadece bina yapımı değil, bununla birlikte bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatıların oluşmasını sağlayacağız. Böylelikle ticaret yerleri, oyun alanları, cami, pazar yeri, park, okul gibi bütün ihtiyaçlar kendi içerisinde çözümlenmiş olacak" diye konuştu.

TOKİ İLE İŞBİRLİĞİ
Mahallede yapılacak olan kentsel dönüşümle ilgili bir de müjde veren Başkan Çolakbayrakdar, "Mahalleye yapacağımız bin 500 konutla ilgili TOKİ ile çalışma yürütüyoruz. Şuan belli bir noktaya geldik. İnşallah çalışmalarımız neticelenirse buradaki konutların tamamını TOKİ işbirliğiyle yapacağız" dedi. Çolakbayrakdar sözlerini Kocasinan'daki kentsel dönüşüm projelerinin Kayseri'ye büyük atılımlar yaptıracağını ve tarihe geçecek projeler olacağını vurgulayarak noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davullu zurnalı kentsel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN