Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talas Kaymakamı, Türkiye’nin 3. Kadın Valisi Olarak Sinop’a Atandı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:19
Talas Kaymakamı, Türkiye’nin 3. Kadın Valisi Olarak Sinop’a Atandı
Talas ilçe Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, yayımlanan Valiler Kararnamesinde Türkiye’nin 3. kadın valisi olarak Sinop’a atandı.
Dün akşam yayımlanan kararname ile Sinop’a atanan Yasemin Özata Çetinkaya’yı ilk tebrik edenlerden biri de Vali Orhan Düzgün oldu. Vali Düzgün twitter hesabından, "Sinop Valiliğine atanan Talas Kaymakamımız Yasemin Özata Çetinkaya’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" yazdı.
DR. YASEMİN ÖZATA ÇETİNKAYA’NIN ÖZGEÇMİŞİ
1976 Yılı Ankara doğumlu olup; ilk, orta, lise ve üniversite tahsilinin tümünü Ankara’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak, Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak mülkî idare amirliği mesleğine başladı. Kaymakam adaylığı döneminde 8 ay süreyle İngiltere’de dil eğitimi aldı, Isparta-Gönen’de Kaymakam vekilliği görevinde bulundu ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Kaymakam adaylığının bitimini müteakiben sırasıyla; Rize-Kalkandere, Ağrı-Hamur, Bilecik-Gölpazarı ilçelerinde Kaymakamlık görevini yürüten Özata Çetinkaya 2008 - 2011 yılları arasında Batman Vali Yardımcılığı, 2011-2013 yılları arasında Hacılar Kaymakamlığı görevini yürütmüş olup 27/08/2013 tarihinde İlçemizde görevine başlamıştır.
Evli ve 3 kız çocuğu annesi olan Özata Çetinkaya, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, 2012 yılı Haziran ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Anabilim dalındaki doktora eğitimini tamamlamış ve “İktisat Doktoru” unvanı almıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talas Kaymakamı, Türkiye’nin 3. Kadın Valisi Olarak Sinop’a Atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN