’Kadınlara ’Pembe Alan’ Uygulaması Yapılmalıdır’

Giriş Tarihi: 20.2.2015 15:58
’Kadınlara ’Pembe Alan’ Uygulaması Yapılmalıdır’
Gönüllü Kültür Kuruluşları adına konuşan Furkan Yılmaz Altunöz, kadınlara pembe alan uygulaması başlaması gerektiğini söyledi.
Gönüllü Kültür Kuruluşları, Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Kuruluşlar adına bir bir konuşma yapan Furkan Yılmaz Altunöz, insanların suç makinesine döndüğünü söyledi. Altunöz, "Kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve güçsüzlere yapılan şiddet olaylarını duydukça bu son olsun diye haykırıyoruz. Ama olmuyor. Sanki insanlar suç makinesine dönüştü. Bu suç makineleri bazı birey ve organize suç örgütleri olurken bazı yerlerde ise devletler bu rolü üstleniyor. Doğu Türkistan’da, Suriye’de ve Irak’ta devlet eliyle yürütülen şiddet ve öldürme olayları sürmektedir. En son ABD’de öldürülen Müslüman 3 genci örnek olarak gösterebiliriz" dedi.
Kadınlara yönelik pembe alan uygulaması başlatılması gerektiğini söyleyen Altunöz, "Ülkemizde kadınlara karşı yapılan şiddetin son bulması için gönüllü kültür kuruluşları olarak önerilerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kamusal alanda pembe hayat uygulaması başlatılmalıdır. En çok tacizin yaşandığı ulaşım araçlarında pembe ulaşıma geçirilmelidir. Okullarda pembe eğirim modeli uygulanmalıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Kadınlara ’Pembe Alan’ Uygulaması Yapılmalıdır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN