Avukatlardan ’Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ Tepkisi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 13:48
Avukatlardan ’Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ Tepkisi
Türk Hukuk Enstitüsü Şubesi, Ege Üniversitesi’nde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için basın açıklaması düzenleyerek, olaya tepki gösterdi.
Türk Hukuk Enstitüsü Kayseri Şubesi üyesi avukatlar, Ege Üniversitesi’nde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için kent meydanında basın açıklaması düzenledi. Burada konuşan Türk Hukuk Enstitüsü Kayseri Şube Başkanı Avukat İsmail Tanrıöven, "İzmir’de Ege Üniversitesi’nde üniversiteye yuvalanmış terör örgütü militanlarının milliyetçi öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu bıçaklanmıştır. Arkadaşları hastaneye olay yerinin yakınında bulunan polis aracı ile götürmek istemişler, polis kabul etmemiş ve biraz uzaklıktaki cankurtaran 45 dakika sonra gelmiştir. Bu yüzden öğrenci Fırat kan kaybından şehit olmuştur. Bu durum sorumlular için hiçbir şey ifade etmiyor ve birkaç saat içerisinde unutulacak bir olay olarak düşünülüyor. Unutulmamalıdır ki, başka birisi üniversitede böyle bir saldırıya maruz kalabilir. Terör örgütlerine verilen tavizler o noktaya gelmiştir ki susmaya devam edilirse nice Fırat’lar katledilir. Sen susmaya devam edersen araban yakılır, dükkanın kundaklanır, evin ve sen kurşunlanırsın" dedi.
Tanrıöven ayrıca, "Bu hal üniversite koridorlarının basına yansıyan fotoğraflarda da açıkça anlaşılmaktadır. Basına yansıyan fotoğraflar ve anlatılanlar Fırat’ın katledildiği üniversitenin ve fakültenin terör örgütün sempatizan ve militanlarının yuvası haline geldiğini, üniversite yönetiminin ve siyasi sorumlularının ise adeta cinayete ortak olur şekilde yapılanlara ses çıkarmadığını göstermektedir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatlardan ’Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN